Передплатити Підтримати

У Соснівці відкрили пам'ятник Степану Бандері


13 жовтня, напередодні свята Покрови у місті Сосніці символічно відзначали свято національних героїв.

Влада міста, області, народні депутати, сивочолі ветерани УПА, містяни, зібралися на відкриті двох пам’ятників — провіднику ОУН Степану Бандері та представнику УПА Соснівки Івану Климіву Легенді (на фото). На відкритті співав хор ветеранів УПА “Нескорені”. Монумент “Борцям за волю України” постав у міському парку, біля греко-католицької церкви святих апостолів Петра і Павла.

Як розповіла “ВЗ” мер Соснівки Євгенія Дуброва, ідея встановити пам’ятники національним героям виникла ще у 2006 році. Але через брак коштів справа затягнулася. Над проектом працювали група скульпторів — Микола Король з двома синами. Гроші збирали жителі Соснівки, допомогли греко-католицька церква, депутати, меценати.

З досьє “ВЗ”

Іван Климів (псевдо — Легенда) народився 29 жовтня 1909 року у селі Сілець Сокальського району Львівської області. Працював міністром політичної координації в Українському державному правлінні, генералом-політвиховником УПА (посмертно).

Під час навчання у гімназії Іван Климів Легенда був членом Пласту. Став членом ОУН на Сокальщині. Через це за ним постійно стежила поліція. І ось у 1932 році Івана Климіва Легенду заарештували на шість місяців. Був в'язнем табору в Березі Картузькій. У 1937 році під час суду, який відбувся у Луцьку йому присудили десять років тюремного ув’язнення. З 1941 р. — член проводу ОУН. Помер 4 грудня 1942 року, закатували гестапівці. Після смерті говорили, що Легенда, нібито сам наклав на себе руки, вистрибнув з вікна. Посмертно Івана Климів Легенду нагородили Золотим хрестом заслуги (нагорода УПА цивільним і військовим за особливу працю для Українських Збройних Сил).

Марія ДОРОТИЧ

Фото Юлії ПІДЛУЖНОЇ