Алексіс Мабій та його «сучасна гра з минулим»


Під час паризького Тижня високої моди французький дизайнер Алексіс Мабій запропонував прекрасній половині людства “сісти” на машину часу та завітати до вищого світу XIX-XX століття.

Модельєр на момент створення кутюрної колекції надихнувся творчістю італійського художника Джованні Болдіні, який на своїх картинах зображував аристократію минулих століть.

Колекцію «Осінь-зима-2013/14» Алексіс Мабій “охрестив” “сучасною грою з минулим”. Жакети з високими комірами-жабо, накидки з пір’ям, сукні з пишними воланами і рукавами-реглан — одяг не для будніх днів. Зрештою, творіння от кутюр на них і не орієнтовані, натомість враження від цих нарядів — витончене, світле і піднесене. Його підсилили декорований квітами камін, інтер’єр минулих часів та акуратні гладкі зачіски, прикрашені тонкими листям і пелюстками квітів.

Алексіс Мабій розпочав дизайнерські спроби ще у дитинстві. Його захопило те, що бачив в історичних музеях і знаходив на горищі будинку своєї родини. Хлопець різав на шматочки старі спідниці, мережива та інший мотлох та творив з них нові наряди. У 2005 році молодий модельєр зареєстрував власну торгову марку та випустив колекцію одягу прет-а-порте в стилі унісекс та лінію незвичних креативних краваток-метеликів. Серед прихильниць бренду такі зірки, як американська фотомодель та акторка Діта фон Тіз, британська акторка Кіра Найтлі, американська акторка, кінорежисер, сценарист і продюсер Софія Коппола, екс-перша леді Франції, фотомодель і акторка Карла Бруні.

Ігор ДЕРЕВІЙ. Фото ЕПА.