Передплатити Підтримати

А на руків’ї - свастика


В «Арсеналі» продають сувеніри із фашистською символікою

Намилувавшись автентичною старовинною зброєю у музеї «Арсенал», гості нашого міста можуть забрати з собою часточку цієї зброярні, придбавши сувеніри у крамничці, що біля входу в музей. За символічну ціну тут можна сфотографуватися в історичних обладунках. А також придбати репліки, тобто точні копії зброї різних часів і народів.

Тільки вибір цієї зброї трохи дивний. На вітрині під склом — кортики, ножі, кинджали, рясно розцяцьковані «срібною» ковкою і різноманітними узорами. Привертає увагу «Кортик єврейських масонів» із зіркою Давида на рукоятці. Коштує 180 грн.. Цікаво, що це за єврейські масони? І чи носили вони кортики? Треба глянути в Гуглі… Далі — більше: ціла низка холодної зброї з символікою гітлерівської Німеччини. «Кортик офіцера люфтваффе» (198 грн), «Кортик генерала люфтваффе» (256 грн), холодна зброя генерал-фельдмаршала (259 грн.). На рукоятках кортиків — нацистська свастика, на хрестовинах — орел із розгорнутими крилами, який тримає в лапах свастику. Щоправда, нацистський знак у лапах птаха завбачливо заклеєний цінником. А от свастику на рукоятці заклеїти не встигли… «Чому ви зброю зі свастикою продаєте? Хіба це дозволено?» — запитую у продавця. Жвавий чоловік старшого віку не розгубився і швиденько заклеїв нацистський символ цінником: «Де ви бачили ту свастику? Ось її вже нема…» На моє запитання, де беруть таку «унікальну» зброю, чоловік відповів, що спеціально замовляють.

На іншій вітрині новий казус — гральні карти «КГБ» поруч із картами «УПА». Обидва набори в одну ціну — дві колоди за 150 гривень. Картинки у схожому дизайні, тільки на одних — портрети Сталіна в обрамленні герба СРСР, Дзержинського та інших компартійних діячів, а на ідеологічно протилежних — портрети героїв українського визвольного руху, ордени УПА, тризуби. Цікава крамничка… Історичним персонажам минулого, мабуть, і у страшному сні не снилося, що колись лежатимуть їхні зображення у якійсь крамничці, як кон’юнктурний товар, причому всі вперемішку — євреї з масонами і генералами люфтваффе, УПівці з КГБешниками… Правду кажуть, історія повторюється двічі — один раз у вигляді трагедії, другий — як фарс.

Юлія ЛІЩЕНКО

Фото автора