Передплатити Підтримати

Пам’ятники, що здійснюють бажання


Багато хто з нас мріє зустріти джина з чарівною лампою чи впіймати золоту рибку, щоб отримати бажане. А можна просто поїхати туди, де є диво-статуя, що виконує мрії. І там загадати найпотаємніше. Багато таких місцин в Італії. Хто ж не чув, що потрібно кинути монетку у фонтан Треві (Рим) чи потерти п’ятачок кабана фонтану «Дель Порчелліно» (Флоренція). А от чи є на Україні чудодійні місця?

КОЛИ до мене приїжджають друзі, обов’язково веду їх до пам’ятника живописцеві Никифору Дровняку, що у сквері коло Домініканського собору у Львові. Ніс і палець художника натерті до блиску. Торкнувся — загадай бажання. Сповниться!

У Севастополі є величезний дзвін Миколая Чудотворця. Він знаходиться на берегу Херсонеса на північ від однойменного собору. Туристів тут вистачає, завжди черга. Його було відлито ще в 1776 році. Тримаючись дзвону, люди загадують бажання.

Бажання киян і гостей міста може виконати скульптура кота на станції метро «Золоті ворота». Пантелеймон виконає всі мрії, якщо почухати йому вушка чи погладити хвостик. Він, як і всі коти, любить ласку.

У центрі Києва можна загадати бажання на місці, де знаходились Лядські ворота. А закохані прямують до мосту «Кохання» (Парковий міст, або Малий міст Патона). Там вони чіпляють замки, і ключ кидають у Дніпро.

«Я перестав вірити в ті повішені замки на мості. Коли дізнався, що моя дівчина зраджує мене, пішов на міст, знайшов той замок і спиляв, — розчаровано розповів 25-річний Степан, — краще ідіть на Прорізну, де стоїть пам’ятник Паніковському, киньте монетку — розбагатієте».

А от жителі Білої Церкви мають чудовий парк «Александрія». Тут біля «Китайського мосту» є статуї китайців. Щоб здійснилися мрії, китайця тримають за бороду, а у гейші, що біля нього, — потирають ручку від парасольки.

«А у парку є статуя лева з відкритою пащею. Хто не побоїться покласти туди руку, може загадувати бажання, — сміється білоцерківчанка Наталя. — Ще в нас є «Колонада ехо». Це для тих, хто хоче мати дітей. Потрібно стати по обидва боки колонади і сказати слова кохання. Якщо ви почули один одного, можете підходити до статуї Меркурія, його ще називають «Хлопчик, що біжить на зустріч сонцю» і потерти... Ну ви самі побачите, чого найчастіше торкаються.

У Полтавській області є Мгарський чоловічий монастир, там є мозаїка із зображенням Святого Афанасія, кажуть, він виконує бажання.

На Чернігівщині у місті Прилуки біля Стрітенського собору є статуя ангелів. Щоб збулося задумане, потрібно потерти янголяткам коліна і вкинути копійку в спеціальний отвір, — говорить жителька міста пані Олена, — хоч вони тут не так давно, та колінка мають блискучі від постійного тертя.

Фото1. Художник Никифор Дровняк здійснить бажання дівчини, що тримає його за носа і за пальця.

Фото2. Київський кіт Пантелеймон живе біля станції «Золоті ворота».

Фото3. Прилуцькі янголи сяють колінками, яких усі торкаються.

Фото4. Білоцерківська гейша та затерта до блиску «чарівна» ручка парасольки.

Фото5. А китайця усі хапають за бороду.

Фото6. Меркурій теж приносить щастя.

Фото7. Білоцерківський лев пробує руку на зуб...

ФотоТетяна КОНЯЄВА.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram