Зубасті камені


Фантазія митців дивовижна! Серед скульптур вирізняються роботи японського майстра Хиротоши Ітоха. Він перетворив камінь не просто на матеріал, з якого створює статуї, а зробив його головним персонажем.

Хиротоши Ітох закінчив Національний університет мистецтв у Токіо, але здобуті знання не відразу став використовувати у художній царині. Юнак вирішив продовжити сімейний бізнес в якості… муляра. Пізніше зацікавився металом — його властивостями, можливістю «витягувати» з нього найхимерніші форми. І лише згодом звернув увагу на камінь. І саме як скульптор здобув визнання.

Митець використовує матеріал, що буквально валяється у нього під ногами — камені, знайдені на узбережжі річки неподалік власного будинку — й з них творить незвичайні речі. У колекції Хиротоши Ітоха є кам’яні сумки, гаманці з монетами та мушлями, елементи одягу… Роботи поєднують в собі оригінальну форму й досить тонкий гумор. Найцікавіші й найбільш відомі — зубасті камені у його виконанні. Бо кожного відвідувача виставок найперше вражають широкі «монументальні» посмішки, інкрустовані зубами. Створюється враження, що у кожного каменю свій настрій, своя душа. Ці скульптури викликають посмішку і піднімають настрій.