Передплатити

У Чернівцях – найбільша в Україні виставка дитячих малюнків


Організатори сподіваються потрапити до Книги рекордів України. Цьогоріч на виставці “Буковинський розмай” представлено більше тисячі робіт.

Цей проект відбувається у Чернівцях вже 36 років. На цьогорічній обласній виставці-конкурсі творчих робіт учнів художніх шкіл та образотворчих відділів шкіл мистецтв «Буковинський розмай» представлено понад тисячу робіт, а точніше — 1004. 566 учасників — це талановиті діти з усієї Чернівецької області. Стіни центру культури “Верніcаж” на вул. І Франка буквально закладені картинами. На відкритті виставки хтось навіть пожартував, робіт так багато, що, мовляв, доведеться їх вішати і на стелі. Виставку організовує і проводить управління культури Чернівецької ОДА, Учбово-методичний центр культури Буковини.

В експозиції учні представили академічний рисунок, графіку, живопис, композицію, рекламний плакат, скульптуру, твори декоративно-ужиткового мистецтва, роботи виконані на пленері. Плюс роботи обласної виставки-конкурсу творчих робіт учнів, присвячених 100-річчю від дня народження письменника Михайла Івасюка за мотивами збірки «Казки Буковини».

Що тільки не малювали та не творили діти. На картинах — натюрморти, зимові свята, гуцули, великодні замальовки, похід на шопінг, затишні куточки Чернівців… Тут — унікальні роботи із пластиліну, стилізовані сумочки, вишиті серветки, писанки, ляльки-мотанки, роботи на склі… Звісно, і сучасні українські реалії та патріотична тематика не оминули дитячу уяву. Наприклад, є картини “Герої не вмирають”, “Україна єдина” (намальована карта України, зшита жовто-блакитною стрічкою), робота”Україна-зернятко”, де карта нашої країни викладена із різнобарвних зернят…

-“Зараз особливо негативних відтінків набуло слово окупація,- сказав на відкритті виставки Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України директор Учбово- методичного центру культури Буковини”.- Але, зайшовши на цю виставку, тут слово це набуває зовсім іншого, позитивного відтінку. Ми бачимо весь “Вернісаж” у дитячих роботах. І роботи професійні, часом навіть не дитячі за тематикою, хоч і виконані дітьми. Сподіваюся, що нам таки вдасться знайти кошти, аби сплатити реєстраційний внесок і потрапити до Книги рекордів України як найбільша в країні за тривалістю виставка дитячих малюнків. Та й за кількістю робіт. Адже ця виставка відбувається вже 36 років. Тим першим учасникам нині вже по 45-50 років”.

У далекому 1981-1982 навчальному році директором Чернівецької дитячої художньої школи Віктором Макогоном та відомими викладачами школи Аллою Дутківською і Оленою Михайленко було відкрито першу обласну виставку робіт учнів дитячих художніх шкіл, якій з 1997 року дано назву «Буковинський розмай». За весь час участь у виставках взяли 13196 учнів.

“Цей наш проект унікальний, - розповідає Василь Беженар, методист з діяльності художніх шкіл методкабінету Учбово — методичного центру культури Буковини. -— Виставка дуже масштабна, це при тому, що наша Чернівецька область — найменша в Україні. Тут представлено роботи учнів 12-ти художніх шкіл та 2-х шкіл мистецтв області. Виставка триватиме до 25 грудня. І журі, як завжди, визначить переможців: буде гран-прі та 9-ть номінацій. Орієнтовно кращими буде названо майже 60 робіт. І всі вони автоматично увійдуть до складу обласної дитячої картинної галереї, яка колись таки буде створена. Адже ця ідея обговорюється вже дуже давно — ще з початку 90-х. На сьогодні, до цієї дитячої картинної галереї, після таких виставок відібрано вже більше 2-х тисяч робіт” .

Цікаво, що кожного разу відвідувачі виставки цікавляться, чи можна придбати ту чи іншу роботу. Звісно, можна, якщо домовитися з автором.

Фото автора

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram