Фото львівської опери визнано найкращою фотографією пам'яток України 2017


Фотографію Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької визнано найкращою в українській частині міжнародного проекту «Вікі любить пам'ятки», повідомляє Wiki Loves Monuments.

Проект спрямований на створення повної ілюстрованої інформаційної бази про культурну спадщину світу, фотографії якого будуть використані у Вікіпедії.

В українській частині конкурсу було завантажено понад 37 тис. фотографій — більше ніж від інших країн-учасниць. Подано фото понад 16 тис. об'єктів культурної спадщини, понад 2,5 тис. пам'яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли 410 авторів, шестеро з них є одними з 15 найактивніших завантажувачів фото в світі.

Першу сходинку у топ 10 українського конкурсу посіло фото черкаського автора Сергія Криниці, на якому зображено фасад Львівського оперного театру. На другій — Воскресенська церква у Слов’янську, на третій — захід сонця над Святогірською Лаврою на Донеччині (обидві Дмитра Балховітіна).

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 млн зображень. В Україні цього року проводився вшосте.

Джерело: Захід.нет