Передплатити Підтримати

У Європі вже святковий настрій


Його створюють традиційні Різдвяні ярмарки.

З 25 листопада у великих і малих європейських містах стартували Різдвяні ярмарки. Європейці завчасно поринають у безтурботну святкову атмосферу.

У Відні найбільший і найпривабливіший Різдвяний ярмарок традиційно оселився на площі біля Ратуші. За статистикою, його відвідують близько 60 тисяч людей щодня. Хоча по місту розкидано кілька таких святкових місць продажу традиційних різдвяних сувенірів, більшість йде саме сюди.

Мені пощастило побувати у столиці Австрії минулої неділі. Перше, куди пішла, звісно, на головний ярмарок. Ще не дійшовши до нього, побачила групу Дідів Морозів. Виявляється, це місцеві байкери переодягнулися у відповідні костюми. Відтак святковий настрій створювали не лише собі, а й усім перехожим, які охоче з ними фотографувалися.

А на ярмарку людей — не проштовхнутися. І це не лише туристи. Видно, що серед відвідувачів — чимало місцевих. Для них похід на ярмарок — чудовий спосіб сімейного відпочинку у вихідні. Тут же облаштована ковзанка, на якій катаються не лише щасливі дітлахи, а й не менш щасливі дорослі.

Чи не усі відвідувачі ярмарку тримають у руках червоне горнятко у вигляді чобітка, у якому парує глінтвейн. Гаряче вино коштує 4 євро. Стільки ж треба заплатити за горнятко. Це своєрідна застава, але посуд можна повернути, і вам гроші віддадуть. Вочевидь, розрахунок на туристів, які захочуть залишити собі чобіток на пам’ять. Я глінтвейн випила, але горнятко повернула. Бо як сувенір краще купити нове, а не те, з якого пили сотні людей. Перед тим, як віддати мені 4 євро, продавець перепитала, чи не хочу ще однієї порції глінтвейну…

Різдвяний ярмарок у Відні відчутно відрізняється від, скажімо, львівського. І не лише тим, що значно яскравіший, з багатшими декораціями та з оригінальною ілюмінацією. У торгових наметах немає випадкових, не притаманних святу товарів. Як, наприклад, туалетного паперу з іменем Путіна... В Європі — це справжні святкові тематичні базари, де продають ялинкові прикраси, різноманітні подарунки, солодощі та інші «прибамбаси» до свята. А у нас, на жаль, так звані Різдвяні ярмарки нагадують банальні базари, де туристам втюхують звичайний ширвжиток, який можна купити і в будь-який інший час.

Особливо гарно на ярмарку у Відні, коли стемніє. Ілюмінація створює враження, ніби ви потрапили у казку. Щедро підсвічують і саму будівлю Ратуші. Тож турист здалеку бачить, куди треба йти...

Фото автора