Передплатити Підтримати

Квартири АТОвцям  – за кошти міста 


Чернівці — перше місто, де запрацювала програма надання матеріальної допомоги учасникам АТО для придбання житла за рахунок коштів міського бюджету.

Сьогодні  перші 34 учасники військових дій на Сході країни отримали витяги з рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради. У сесійній залі Ратуші їх вручив мер Чернівців Олексій Каспрук.

Ці витяги  дозволять бійцям звертатися у банк, відкривати спеціальний рахунок, на який перераховуватимуться кошти з міського бюджету, а вже відтак гроші можна буде перераховувати продавцю нерухомості.

Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, що потребують поліпшення житлових умов та Порядок надання матеріальної допомоги цільового спрямування для придбання житла учасникам антитерористичної операції були прийняті Чернівецькою міською радою в серпні цього року. 

Наразі це перший етап цієї програми, яка передбачена до 2020 року і на неї виділено  100 мільйонів гривень. 

- “Сьогодні дуже важливий день, -сказав міський голова  Олексій Каспрук.- Адже ми пройшли непростий шлях до прийняття цього важливого документа. Не кожен з учасників АТО підпадає під державну програму отримання житла, а у нас є багато хлопців, які повернулись з інвалідністю і сім’ї яких потребують покращання житлових умов”. 

Людмила Березовська, директор департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради розповідає:

- “ Умовою цієї Програми є те, що житло повинно бути придбане у місті Чернівці. Не має значення,  чи житло купуватиметься на первинному чи вторинному ринку, чи інвестиційні угоди укладатимуться. Ця Пограма має зменшити ту напругу, яка є у питанні  черговості отримання учасниками АТО житла. На засіданні спеціальної робочої групи розглядалося 35 осіб на отримання коштів на  квартири у цьому першому етапі. Погодили 34. На початку листопада на позачерговому  засіданні виконкому було затверджено  виділення цих коштів. Сума, яка надається кожному,   залежала від кількості членів родини, і від того, яка кількість житла у власності родини. Кількість учасників АТО, які потребують покращення житлових умов, зростає. Коли ми починали цю програму,  їх було до ста чоловік, зараз - майже 300”.

Найменший розмір допомоги учаснику АТО на придбання житла становить  496 тисяч гривень, найбільший  1 млн. 633 тис. грн.