У Львові відсвяткували День курсанта


На День курсанта для майбутніх офіцерів було запропоновано насичено культурно-розважальну програму.

Не зважаючи на те, що курсантське свято у стінах навчального закладу проводиться вперше, іспит юнаки та дівчата з НАСВ склали на «відмінно» і гідно презентували навчальний заклад для гостей та друзів.

Для запрошених вони підготували змістовну культурну програму у якій було все, що насправді цікаво і драйвові.

На початку перед головним корпусом відбулося дві цікаві події. Лицарі у обладунках продемонстрували захопленим глядачам деякі елементи сутички середньовічного піхотинця із вершником. А вже після цього на плацу відбувся справжній бій: курсанти, серед яких чимало учасників бойових дій, продемонстрували свої вміння із знешкодження групи добре озброєних терористів.

Також гостям свята було показано декілька вправ із фізичної підготовки, які нещодавно введено до процесу підготовки курсантів. Чимале захоплення у гостей викликало вміле подолання юнаками смуги перешкод. А у тому, наскільки це важко, кожен з присутніх міг переконатися особисто, спробувавши подолати хоча б декілька перешкод.

Зовсім поруч курсанти пробували себе у ролі воїнів минулих історичних періодів. В спеціальному одязі, озброївшись імпровізованим мечем та щитом, вони визначали найсильніших фехтувальників також влучали в мішені з лука.

- Зазвичай, ми виконуємо всі бойові завдання із вогнепальною зброєю — автоматом, пістолетом чи снайперською гвинтівкою, - ділиться враженнями після проведеного бою  курсант Володимир Золотий. — А тут у мене була можливість відчути на собі, як воювали наші предки. І наскільки це фізично важко.

Найбільш галасливою була локація біля Центру культури і дозвілля, де кожен з охочих мав можливість перевірити та продемонструвати присутнім свої  вокальні здібності. Саме тут курсанти та їхні гості виконували караоке сучасні українські та закордонні пісні. А для підняття настрою студенти одного із мистецьких вишів міста малювали дружні шаржі.

Цього дня кожен курсант ставав ще екскурсоводом мимоволі, адже кожному випадала можливість розповісти рідним про альма-матер, показати аудиторії, де вчишся, казарму, де відпочиваєш, їдальню, де харчуєшся.

- Вважаю, що це свято є дуже потрібним, - говорить мама курсанта Олеся Ваврищук. — Наші діти, на відміну від їхніх цивільних однолітків, не часто бувають із нами. Тому це зайва можливість поспілкуватися із сином. Та і варто подивитися на нього: із яким захопленням він розповідає про свій фах та рідний навчальний заклад!

Ще однією з родзинок свята стала справжня  футбольна баталія на полі для міні-футболу. Майбутні офіцери у товариському матчі зустрічалися із «молодіжкою» львівських «Карпат». І варто зазначити, що не зважаючи на поразку 12:8, курсанти дали справжній бій професійним футболістам і мало у чому їм поступалися у класі.

І звичайно, жодне свято не буває без смачної гостини. Впродовж усього дня на території Академії працювало кілька відкритих майданчиків із їжею та напоями, де зокрема курсанти могли поласувати шашликами, кулішем, морозивом, запашною кавою  та іншими смачними стравами.

Музичний супровід заходів забезпечував військовий оркестр Академії.

День курсанта в Академії завершився нагородженнями кращих вихованців та феєричним концертом.

Як і водиться, на кожному святі традиційно прийнято дарувати подарунки його винуватцям. Не зрадили цій традиції і в стінах провідного видового військового навчального закладу.

У присутності всього курсантського складу кращих представників майбутніх офіцерів заохотило керівництво Академії.

- Найважливішим під час Дня курсанта є те, що сьогодні було реалізовано саме ваші ідеї. І, що не менш важливо, до реалізації цих ваших задумів ви теж самі приклали величезні зусилля, - зазначив звертаючись до присутніх начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. - День курсанта — це також вияв того великого значення, тої великої вартості, яку кожен з вас має для нас, для нашої армії, для нашої держави і народу. Адже ви — золота українська молодь! Ваш життєвий вибір - стати офіцером української армії, який кожен з вас зробив під час війни, заслуговує великої поваги і високої оцінки.

Після цього під бурхливі оплески присутніх начальник Академії нагородив кращих курсантів в дванадцяти номінаціях Так в номінації «Авторитет та лідерство серед курсантів Академії» кращим визнано молодшого сержанта Андрія Пеца, в аналогічній номінації серед курсантів Військового коледжу сержантського складу першим став старший сержант Євген Мохтан. Кращим командиром групи визнано старшого сержанта Анатолія Зражевського. У номінаціях «За громадську активність», «За благодійну діяльність», «За мистецьку діяльність» першими стали відповідно молодші сержанти Юрій Закопець і Максим Буяльський та курсантАндрій Марцинюк.

А курсанти Андрій Рівняк й Володимир Дишкант святкували перемогу у номінаціях «Кращий науковець» та «Кращий спортсмен».

Окрім цього, вихованці Академії постійно доводять, що проявляти кращі чоловічі якості можна не лише під час бойових дій, а й демонструвати відвагу і мужність у мирний час. У номінації із такою назвою було оголошено одразу четверо майбутніх офіцерів — молодшого сержанта Романа Гребенюка, старшого солдата Андрія Харченка та курсантів В’ячеслава Подокопного й Владислава Калника.

Завершилося ж курсантське свято концертом на стадіоні навчального закладу,

участь у якому взяли рок-гурти «Штурм» та Navigator, співачки Софії Федини та Наталка Самсонова, виконавці Богдан Ковальчин із проекту «Пісні війни» та Віктор Винник, студія «Магарич» та відомий ноумен Сергій Притула. Спеціально на курсантське свято до Львова прихав гурт «Друже музико» із міста Одеса.

Також чарівні курсантки мали можливість відчути себе у ролі топ-моделей, дефілюючи імпровізованим подіумом і представляючи колекції одягу львівських модельєрів.