Бізнесу Львівщини представили ліберальний Податковий Кодекс


У Львові відбувся круглий стіл з приводу обговорення проекту ліберального Податкового Кодексу України, розробленого Асоціацією платників податків України за допомогою українського бізнесу. До Львова приїхала команда АППУ на чолі з Президентом Гріголом Катамадзе. У заході взяли участь представники місцевого бізнесу, громадських організацій, а також перший заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський і начальник ГУ ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

«Податкова система в Україні не відповідає вимогам сьогодення, а тому потребує змін, - зазначив Грігол Катамадзе. - Ліберальний кодекс важливо прийняти принаймні за 6 місяців до нового фіскального року, щоби бізнес встиг підготуватися до роботи за новими правилами».

Пояснюючи головні засади нового ПК, Грігол Катамадзе зазначив: «Серед пропозицій — залишити 9 з 13 наразі існуючих податків: 5 загальнодержавних та 4 місцевих. Також ми пропонуємо об’єднати два податки в один: податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, і з 1 січня, разом із введенням у дію ліберального Податкового Кодексу, встановити його на рівні 32% з поетапним скороченням до 2020 року до 20%».   

Також Г.Катамадзе зазначив, що у ліберальному ПК передбачено разом із вступом його в дію оголосити нульове декларування: «Кожен громадянин України задекларує все, що у нього є, і до нього не буде ніяких запитань з боку держави. Держава визнає все, що людина задекларує як зароблене законно. Це буде добровільне декларування, і людина не буде сплачувати податок на те, що вона задекларувала».     

Ростислав Замлинський зазначив, що протягом останнього року Львівщина користується великою увагою інвесторів і наголосив, що зміни у податковій системі -  це питання двох сторін: «З одного боку підприємцям треба створити такі умови, щоб вони навіть не думали про податки, а адміністрування було максимально простим і прозорим. З іншого боку органам влади треба наповнювати бюджет. Реформування податкової системи щільно пов’язано з реформуванням бюджетної системи. Місцева влада зацікавлена в тому, щоб бізнес розвивався, оскільки він створює капітал і сплачує податки. Тож адміністрування податків, максимальне спрощення їх і зацікавленість у розвитку бізнесу з обох сторін є запорукою майбутнього».

«У діючого ПК, прийнятого у 2010 році 500 сторінок, а змін до нього — вже більше як на 1000, - зазначив очільник ГУ ДФС у Львівській області Ігор Кондро. - На інвестора усі ці зміни та поправки впливають негативно. Ми маємо зробити Податковий Кодекс, який би гармоніював у спілкування між бізнесом та ДФС. Необхідно забезпечити такий механізм, який забере подвійні стандарти, і тоді фіскал не буде маніпулювати податками, а підприємець сплачуватиме їх відповідно до норм. Основне питання — це знайти баланс між державою і платником податків, щоб на жодну з цих сторін не переважили ваги».

У круглому столі взяла участь запрошений експерт - керуючий партнер аудиторської фірми «Капітал плюс», автор законопроекту про виведений капітал Тетяна Шевцова. «Податок на виведений капітал є основою ефективної ліберальної податкової реформи. Найголовнішим її результатом має стати тотальне спрощення самої системи оподаткування та адміністрування. По-друге -  зменшення фіскального тиску. І по-третє - відмова від подвійної бухгалтерії та реінвестування у виробництво, адже податок має  залежити не від суми прибутку, а лише від суми виведеного капіталу».

Асоціація платників податків до середини квітня зустрічатиметься з представниками бізнесу по всій Україні та прийматиме зауваження і пропозиції. Потім ліберальний ПК внесуть до ВР з тим, щоб він був прийнятий і вступив у дію вже з 1 січня 2018 року.