Передплатити Підтримати

Дві тисячі осіб разом заспівали «Ще не вмерла»


У Львові на площі Ринок відбулося масове виконання «Ще не вмерла Україна».

Таким чином відзначили 148 річницю першого публічного виконання гімну та 10-ту річницю остаточного затвердження його Верховною радою України. У серці міста зібралося 2 тисячі людей. Серед них багато студентів, членів громадських організацій. Ініціювало подію Управління внутрішньої політики Львівської міської ради.

«Важливо, що до нашої ініціативи активно долучилися організації Львова, а також Студентська рада Львова. Відзначення Дня гімну України — це обов’язок кожного патріота та свідомого громадянина. Гімн довершує цілісний, гармонійний образ нашої країни не лише на внутрішньодержавному рівні, але й на міжнародній арені. У єдності — сила народу», — розповідає Андрій Шевців, начальник управління внутрішньої політики ЛМР.

Окрім виконання «Ще не вмерла», активісти на Площі Ринок розтягнули прапор України, а також біля центральних храмів міста роздавали листівки зі словами та історією гімну.

Довідка «ВЗ»

10 березня 1865 року в Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося публічне виконання «Ще не вмерла Україна».

6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний Гімн України» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького.

Анастасія РОЗДОЛЬСЬКА.

Фото Мирона МАСЛЮКА.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram