• You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • На Львівщині завершилося міжнародне військове навчання «Кленова арка-2016»

На Львівщині завершилося міжнародне військове навчання «Кленова арка-2016»


У п’ятницю, 18 листопада, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Старичі, Львівська обл.) успішно завершилося багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова арка-2016».

Маневри, які тривали близько двох тижнів, проходили під наставництвом канадських інструкторів за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Литви та Польщі. Україну на навчанні представили воїни десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, що входить до складу приданих підрозділів Литовсько-Польсько-Української бригади.

За словами співкерівника навчань з української сторони підполковника Ігора Скибюка, українські десантники, весь процес планування та прийняття рішень здійснювали згідно з євроатлантичними процедурами.

«Важливо відзначити, що штатна структура десантно-штурмового батальйону була адаптована відповідно до структури НАТО. Місцевість, на якій розгорталися події командно-штабного навчання, — конкретний регіон держави. Це було зроблено для того, аби наші військовослужбовці мали можливість «прив’язатися» до місцевості та, відповідно, могли більш реалістично і детально діяти», — наголосив підполковник Ігор Скибюк.

В ході військового вишколу, який об’єднав понад двісті армійців із чотирьох країн світу, було злагоджено та синхронізовано процедури, порядок забезпечення і подальшого виконання завдань приданих до багатонаціональної бригади українського, польського і литовського батальйонів. Також військовослужбовці вдосконалили свої практичні навички під час проведення стабілізаційних та миротворчих операцій. Як повідомив співкерівник навчання з канадської сторони підполковник Джон Вудгейт, сценарій військових маневрів розроблений канадськими військовими фахівцями, був динамічним, реалістичним та складним.

«Під час навчань були створені можливості для військовослужбовців з різних країн співпрацювати, вчитися і ділитися досвідом. Сценарій навчання відповідав тим загрозам та викликам, які найбільш типові для сучасних збройних конфліктів в усьому світі. Ми задоволені рівнем результатів, який був досягнутий усіма учасниками вишколу»,— зазначив підполковник Джон Вудгейт.

На урочистості з нагоди завершення навчання прибули військові високоповажні особи з країн-учасниць серед яких командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС України полковник Володимир Шворак, командувач сухопутних військ Литовської Республіки бригадний генерал Вальдемарас Рупшіс, командир ЛИТПОЛУКРБРИГ полковник ЗС Польщі Зенон Бжушко та командир 5-ї дивізії Збройних Сил Канади бригадний генерал Карл Тюрен.

Джерело: Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • На Львівщині завершилося міжнародне військове навчання «Кленова арка-2016»