Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Понад 700 курсантів Академії сухопутних військ склали урочисту військову присягу

Понад 700 курсантів Академії сухопутних військ склали урочисту військову присягу


На урочистості з цієї нагоди були запрошені представники обласної та міської влади, силових відомств Львівщини, громадськості та духовенства, а також ректори вищих навчальних закладів Львова. Зокрема, ритуал складання Військової присяги відвідали Глава-Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського патріархату Владика Димитрій, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, міський голова міста Львова Андрій Садовий, народні депутати України Оксана Юринець, Ігор Васюник, Ярослав Дубневич, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Микола Садовський, керівники силових відомств Львівщини, командири військових частин Львівського гарнізону, ректори вищих навчальних закладів, делегації збройних сил США, Великої Британії, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, Латвії, представники духовенства, громадськості, волонтери.

Перед початком ритуалу Блаженніший Святослав (Шевчук) разом із керівництвом навчального закладу помолився перед монументом «Вічна пам’ять героям полеглим, честь і слава героям живим!», присвяченим вихованцям Академії, які виконували службові завдання у зоні проведення АТО.

Варто зазначити, що у запеклих боях за свободу і незалежність України, сотні вихованців Національної академії беруть активну участь в антитерористичній операції. Чимало із них за мужність та героїзм відзначені державними нагородами, і з кожним днем їх кількість зростає. Так, указами Президента України шестеро вихованців військово-навчального закладу у Львові нагороджені найвищою державною відзнакою — званням Героя України. Це майори Олександр Петраківський та Олександр Порхун, капітани Володимир Гринюк, Валерій Чибінеєв, старші лейтенанти Василь Божок та Євгеній Зеленський (посмертно).

179 офіцерів відзначені орденами Богдана Хмельницького різних ступенів та 47 — отримали ордени «За мужність» різного ступеня, один з випускників удостоєний ордена Данила Галицького. Чимало військовослужбовців, які отримали військовий фах у Львові, відзначені медалями «За військову службу Україні», «За бездоганну службу» та «Захиснику Вітчизни». Серед тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю від агресора, численний загін офіцерів — випускників Академії. Більше сорока випускників військового вишу до кінця виконали свій військовий обов’язок, до останнього подиху залишились вірними священним зобов’язанням Військової присяги і віддали найдорожче — своє життя — за нашу Україну.

Цьогоріч Академія поповнилася понад тисячею курсантів першого курсу, які представляють усі регіони нашої Батьківщини, в тому числі — десятеро з них приїхали на навчання до Львова із Донецької та Луганської областей.

Перед лицем своїх побратимів та батьків понад 700 першокурсників, які до цього не служили у війську, заприсяглися бути вірними захисниками української держави, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності. Це юнаки та дівчата, які за результатами вступних випробувань були зараховані на навчання до Національної академії сухопутних військ.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Понад 700 курсантів Академії сухопутних військ склали урочисту військову присягу