Не ходіть, дітки, в Африку гуляти... 


У зоопарку «Лімпопо» поблизу Дрогобича — розмаїте товариство тварин з різних континентів світу.          

Два ентузіасти - Сергій Костів з Дрогобича та Олександр Метелиця зі Львова -  у 2008 році  взялися за справу,  в  успіх якої,  крім них самих, мало хто вірив.  Придбали  4 гектари землі у селищі Меденичах Дрогобицького району і  почали  будувати... зоопарк.  

Не приховував здивування від побаченого міський голова Києва Віталій Кличко, який дорогою зі Львова до Дрогобича заїхав подивитися на Меденицький зоопарк. «Ого! Та у вас тут тигрів більше, ніж у київському зоопарку», - не стримував емоцій.   

Не тільки тигрів більше. Зоопарк «Лімпопо» - один із найкращих в Україні. Тут утримують понад 500 тварин, а обслуговують їх лише десять осіб.  Як пояснили нам співвласники, далеко не кожна людина підходить для такої, здавалося б,  нехитрої роботи, як годівля тигрів, мавп чи тих же пернатих. До  тварин потрібно мати особливий підхід.  Вони людей відчувають і не кожного “приймуть”...   Якщо ви тварин у принципі не любите або байдужі до них, краще за таку роботу не братися.  

Чимало зоопарківських тварин — рідкісні, унікальні, завезені з усього світу. Білі тигри та білі леви, уссурійські тигри, чорні ягуари, леопарди трьох видів, єдині в Україні канадські рисі, які занесені до всесвітньої програми захисту тварин.  

Президент Асоціації українських зоопарків,  директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій аж присів від здивування, коли  до нього з клітки «рикнув» цар звірів — Цезекс.  Зізнався, що такого  лева-красеня  бачить уперше.  Цезексу — вісім років, важить понад 300 кілограмів.  

 З усіх-усюд їдуть діти у «Лімпопо». На них чомусь найбільше враження справляють не великі жителі зоо­парку, а дрібніші   представники савани, пустель та джунглів — наприклад,  червоноголовий мангобей. Цю мавпу до Меденич привезли з Німеччини.  Її колишня власниця, наслухавшись та надивившись різних телевізійних жахіть про Україну, недавно спеціально приїхала сюди, аби подивитися на колишнього підопічного. Думала, як сама ж визнала, що недоїдає. Помилилась. Аж просльозилася від вдячності та здивування, побачивши  лискучого, задоволеного мангобея.  У зоопарку в Меденичах можна побачити усіх екзотичних  представників дикої фауни,   немає тут хіба що крокодилів. 

Створили цей унікальний зоопарк звичайні ентузіасти, які ані фінансовим ресурсом, ані зв’язками, що відчиняють двері до будь-яких кабінетів, похвалитися не можуть. Зате у них є інше —  виняткова любов до своїх підопічних. Один зі співвласників зоопарку,  Олександр Метелиця, згадує, що коли  йому йшов 11 рік,  у  двокімнатній квартирі у Львові, де він мешкав разом із батьками,  вже мав  вісім акваріумів з рибами.  За всіма доглядав сам. Небайдужий до тварин і Сергій Костів. Тому у них все й вийшло, тому й з’явився в Меденичах «Лімпопо» - названий за аналогією з однією  із африканських річок диво-зоопарк. Працює він щодня від 10-ї до 17-ї години. Для дорослих квиток коштує  50 грн., для дітей — 30 грн. малечу  до п’яти років пускають  безкоштовно -  як і інвалідів, дітей-інвалідів та учасників АТО.