Передплатити

У Чернівцях презентували інструментальні твори Івасюка


День народження (67-у річницю) автора “Червоної рути” у його рідному місті відзначили двома виставками, презентацією книжки та концертом симфонічної музики.

Українським меломанам вперше стануть доступні ті твори композитора, про які ми мало знаємо. Книга “Володимир Івасюк. Інструментальні твори” вийшла у видавництві “Букрек”. Цікаво, що вступне слово до видання написав колишній Президент України Віктор Ющенко. Можливо через те, що родини Івасюків і Ющенків підтримують дружні стосунки.

Галина Івасюк-Криса, сестра композитора написала передмову “Наш брат”. Вона приїхала до Чернівців зі Львова із внучкою Соломією.  Інша сестра  — Оксана Івасюк-Павлюк  є упорядником книжки. Художній керівник і головний диригент Чернівецького симфонічного оркестру Йосип Созанський є музичним редактором. Обкладинку книжки прикрашає робота лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, відомого графіка Івана Остафійчука зі Львова “Червона рута”. У виданні — вокальні фортепіанні та інструментальті твори Володимира Івасюка, які він писав від кінця 60-х років до своєї смерті.

Аби більше розповісти людям про Івасюка-інструменталіста, у фойє Чернівецької філармонії розгорнули виставку «Струни дає тобі кожна весна…»

Молитвою  за композитора відкрили виставку творів графіка Івана Остафійчука у Чернівецькому меморіальному музеї Володимира Івасюка. І художник, і композитор познайомилися у Львові наприкінці 70-х. Автор “Червоної рути” навіть відвідував його виставку. Всі експоновані роботи (а їх 32, і це як копії, так  і оригінали) Іван Остафійчук подарував музею Івасюка.

Вечір п’ятниці завершиться концертом симфонічного оркестру «Життя — як пісня», присвячений Володимиру Івасюку та Михайлові Вербицькому. Обоє композиторів народилися саме 4 березня.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram