• You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • У Львові націоналісти розігнали «Фьодорича», «Азірова», «Калєснічєнка» та «Сабачніка»

У Львові націоналісти розігнали «Фьодорича», «Азірова», «Калєснічєнка» та «Сабачніка»


Сьогодні, 25 лютого, у Львові на площі перед пам’ятником Т.Шевченку відбулося театралізоване дійство «Фьодорич, час прощатися», приурочене до третьої річниці інавгурації президента України Віктора Януковича.

Захід організували молодіжні організації «Сокіл» і «Молодіжна Свобода».

В рамках флеш-мобу учасники у масках персонажів «Азірова», «Сабачніка» та «Калєснічєнка» почергово підходили до "Віктора Януковича", який сидів на престолі та просили в нього державних грошей для особистих потреб, на що президент їм не відмовляв. Натомість коли у нього попросили допомоги українські селяни, він спершу глузував із людей, а згодом у грубій формі прогнав геть.

Закінчився флеш-моб тим, що" Януковича", «Азірова», «Сабачніка» та «Калєснічєнка», які сіли грати в карти, силою розігнали українські націоналісти у куртках із написом «Студентська Свобода». На запитання журналістів, чому акція настільки некреативна та банальна, свободівець Михайло Семчій каже, що організатори не ставили собі за мету показати щось грандіозне.

— Наша мета не є показати щось надто знаменне. Це є насправді будні українців, коли насправді простий народ відділений від прийняття рішень і не може брати участь в процесах, які відбуваються. А Янукович користується всіма можливостями, нашою працею, — пояснює свободівець.

На запитання, що на його думку змінилося за останні 3 роки на гірше чи на краще, каже, що за цей час українці втратили дуже багато. Називає це три роки втрачених надій і сподівань.

— Для мене змінилось багато. Думаю міг би себе краще реалізувати, міг би отримати набагато якіснішу освіту. Я навчаюсь на історичному факультеті в ЛНУ імені І.Франка і думаю, що можливо при системі іншої освіти я б мав набагато більше можливостей для саморозвитку. В гуманітарній галузі для мене, як історика, найбільш разючою втратою є — переписування підручників для 5-6 та 9-11-их класів. Сьогодні наш однопартієць Юрій Михальчишин є співавтором підручника з Історії України. Та це намагання врятувати ситуацію тут на Львівщині, але по всій Україні немає такого руху. Тож думаю такі заходи і акції мали б дати своєрідний поштовх для інших людей, щоб робити такі самі речі і впроваджувати їх у своїх містах, — говорить Михайло Семчій.

Згодом театралізоване дійство із масками було повторено знову для деяких журналістів-телевізійників, що спізнилися.

Валерій Шмаков (фото автора)

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • У Львові націоналісти розігнали «Фьодорича», «Азірова», «Калєснічєнка» та «Сабачніка»