Чернівці: спільне освячення Йорданської води


У місті вперше з австрійських часів відновили традицію освячення води  на площі Пресвятої Марії

Це була спільна ініціатива священиків — представників різних конфесій та мера Чернівців Олексія Каспрука. Разом освятили Йорданську воду православні та католики. Відбулося це в обідню пору — після Богослужінь у церквах.

Сюди, на площу Пресвтяої Марії прийшли віряни, священики та єпископи різних конфесій. У спільному освяченні води взяли учать представники Української Православної Церкви КП, Української Автокефальної Православної Церкви, Української греко-католицької та Римо-католицької церков.  Не було тільки Української Православної церкви Московського Патріархату.

Як каже історія, освячення води на площі Пресвятої Марії у Чернівцях відбувалося  з другої половини 19 століття. Обряд проводили біля криниці на місці, де був вівтар церкви Успення Пресвятої Богородиці до її перенесення. На цій площі, де сьогодні освячували воду, колись стояла церква Успіння Марії (так вона називалася, кажуть архивісти).  У 1876 році її було перенесно у передмістя Чернівців -  на Калічанку, де вона стоїть і досі.

- Територія, на якій стояв храм, була облаштована вже після перенесення звідси храму у 1876 році, - розповідає архивіст Марія Никирса.-  На місці, де стояв старий вівітар, поставили монумент, який також використовували для  освячення води на Водохреще.  Ось як описує газета “Буковина” від   21 січня 1905 року це дійство: “Свято Йорданського посвячення води довершено із звичайною величавістю та при великому  здвизі народу біля турецької криниці, де целебрував  сам митрополит доктор Репта”. (йдеться про православного митрополита).

Вікарій Буковинський Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ  отець Валерій Сиротюк освятив воду. А  до людей з провою звернулися митрополит Чернівецький і Буковинський Данило УПЦ КП,  архиєпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій УПЦ КП та архиєпископ Чернівецький і Хотинський УАПЦ Герман.

Спочатку було освячено велику бочку, звідки чернівчани могли набирати води, а згодом і посудини, з якими прийшли люди.