Каннський кінофестиваль відкрився “З високо піднятою головою”


68-й Міжнародний кінофестиваль відкрився гострою соціальною драмою француженки Еммануель Берко “З високо піднятою головою”. Минулого року кінофестиваль відкрили стрічкою Принцеси Монако з Ніколь Кідман у головній ролі, яку засвистали і розтоптали критики.

Галина ЯРЕМА

Фото daily.rbc.ru

Соціальна драма, яка відкрила кінофестиваль, розповідає історію про дорослішання юного злочинця. Головні ролі у стрічці зіграли Бенуа Мажимель і Катрін Деньов у ролі судді у справах неповнолітніх.

Перед показом позаконкурсної стрічки “З високо піднятою головою” відбулося традиційне дефіле червоною доріжкою до Театру Люм’єр зірок, учасників, гостей і членів журі Каннського кінофестивалю.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь Наталі Портман з чоловіком Бенджаміном Мільп’є, Джуліанна Мур, Наомі Воттс, а також моделі Карлі Клосс і Даутцен Крус. Окрім того, на відкритті з’явилася донька легендарної акторки Інгрід Бергман, фото якої прикрасило афішу цьогорічного фестивалю, кіноактриса і модель Ізабелла Росселліні, яка очолила журі конкурсу “Особливий погляд”.

Вперше в історії журі Каннського кінофестивалю очолює дві особи — брати Джоел та Ітан Коени. Також до складу журі входять акторки Софі Марсо, Сієнна Міллер та Россі де Пальма, актор Джейк Джилленхолл, режисери Гільєрмо дель Торо і Ксав’є Долан та композитор Рокіа Траоре.

До основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю увійшли 19 фільмів.

На кінофестивалі розпочав роботу український павільйон. Цього року наше кіно не бере участі в офіційній програмі, однак у професійному сегменті  le marche du film відбудеться ринковий показ стрічки Анатолія Матешка “Полон”, сюжет якої розгортається під час бойових дій на сході України. Окрім того, в українському павільйоні  почалася акція на підтримку сержисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують під вартою. У павільйоні розмістили плакат з фотографією режисера і збирають підписи із закликом до влади Російської Федерації звільнити творця.