• You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Писанка з дубовим листям і жолудями символізує, що народ наш міцний, як дуб

Писанка з дубовим листям і жолудями символізує, що народ наш міцний, як дуб


Крапанки- мальованки і обереги для АТО від "Українських вечорниць"

Наталія ЖОВНІР

Фото автора

Учасниці гуртка "Українські вечорниці", що діє на базі бібліотеки-філії №7 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи, представили виставку пасхальних яєць, ікебан та інших виробів за мотивами найбільшого християнського свята "Світ живе Великоднем".

- Це не просто писанки — кожне яйце щось символізує. Прикрашене дубовим листям свідчить, що наш народ міцний, як дуб, — пояснює одна з найактивніших учасниць бібліотечного гуртка Людмила Калинюк.

Дуже цікаве яйце з дірочками-зірочками. Тут застосована техніка виколювання і видряпування.

- Трішечки шилом шкаралупу проб'єш, потім береш нашпільок маленький і ним точиш. Так утворюється дірочка. А "промені" можна видряпати, — пояснює, як робляться зірочки, Людмила Дмитрівна. — Поки одне таке яйце зробиш, п'ять поламаєш. Ну, може, не п'ять, коли вже руку наб'єш...

Писанки з різними орнаментами можна робити з допомогою акрилових фарб і воску. Спочатку яйце, зрозуміло, треба видути, щоб залишилася одна шкаралупа (при цьому її не пошкодити), потім фарбуємо його в жовтий колір. Висохло — набираємо писачком віск і наносимо орнамент. Коли віск вихолоне, фарбуємо яйце ще раз — у зелене, потім знімаємо віск, і виходить писанка з жовтим орнаментом на зеленому фоні. Орнамент може бути найфантазійнішим, поєднання кольорів — різним.

Деякі яйця, щоб візерунок був на білому фоні, тримаючи на них віск, учасниці гуртка відбілювали хлоркою... Є яйця обклеєні стеклярусом, а зверху бісером; є в'язанки — обв'язані акриловими нитками, з візерунком. Ті яєчка, які прикрасила з допомогою гачка і ниток Жанна Борщ, можна "роздягати" ( знімати ажурний чохольчик, міняти на інший, адже ці нитки еластичні, розтягуються).

А Людмила Калинюк принесла на виставку яйце, обв'язане найтоншими — котушечними нитками.

Представлені й ікебани, зроблені з гілок звичайної верби з застосуванням шпагату з клоччя і прикрашені квітами з... мішковини. Для виготовлення інших ікебан використані гілочки гнучкої верби — іви.

Де яйця — там і жовтенькі курчата, курочки, а ще квіти і вишивки. Виставка барвиста і весела, адже в ці дні, попри всі виклики часу, світ живе Великоднем.

Презентувавши напередодні вербної неділі Великодню виставку, учасниці гуртка "Українські вечорниці" разом із завідувачкою бібліотеки-філії №7 Людмилою Заливчою, яка веде гурток, приступили до виготовлення вузлових лялечок-травничок (з духмяним зіллям усередині), щоб наступного дня передати їх у подарунок бійцям АТО — як уже робили не раз. Людмила Калинюк розповіла, що була схвильована до сліз, коли в телевізійному сюжеті з фронту побачила, як учасник АТО на запитання журналістки, чи не страшно на війні, сказав: "А у нас є обереги". І, діставши з кишені, показав лялечку-травничку з тих, які виготовили в полтавській бібліотеці й передали на передову бійцям АТО учасниці гуртка "Українські вечорниці".

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Писанка з дубовим листям і жолудями символізує, що народ наш міцний, як дуб