Передплатити
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • У Львові відзначили День Ізраїлю, а у травні відкриють Почесне консульство

У Львові відзначили День Ізраїлю, а у травні відкриють Почесне консульство


На Львівщині відкриють завод з виробництва насосів для нафтовидобування і проведуть українсько-ізраїльський бізнес-форум

Юлія ЛІЩЕНКО

Фото Вадима ТАДЕРА

У Львові на вулиці Газовій уже готове до урочистого відкриття приміщення Почесного консульства Ізраїлю в Західному регіоні України. У неділю, 15 березня, тут відзначили День Держави Ізраїль — за участі Почесного консула Ізраїлю в Західній Україні Олега Вішнякова. Крім дипломатів, на урочистостях були присутні представники українських та закордонних єврейських організацій, релігійних та культурних громад. Присутні оглянули чотириповерхове нове приміщення офісу, відбувся концерт, організований творчими силами Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар'є», частування стравами національної єврейської кухні, благодійний розпродаж сувенірів.

Директор Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар'є» Адель Діанова наголосила, що офіс невипадково розташували в районі нинішнього Краківського ринку. Адже у цьому історичному місці Львова споконвіку була єврейська дільниця, а історія не має перериватися. Олег Вішняков зазначив, що власне відкриття Почесного консульства Ізраїлю планується на 28 травня. Адже 17 березня в Ізраїлі відбуваються вибори, тож у Львів має прилетіти вже нова урядова делегація. Високопосадовці мають прибути до міста Лева новим авіарейсом Львів — Тель-Авів, до відкриття якого долучився дипломат.

«Львів невипадково був вибраний для відкриття офісу Почесного консульства Ізраїлю в Західному регіоні України, — зазначив Почесний консул. — Це культурна столиця України, відома своєю толерантністю. Від самих своїх витоків Львів був багатонаціональним містом. А перші єврейські поселення біля гори Високий Замок зафіксовані вже у 1357 році, перша письмова згадка про міську єврейську громаду — наприкінці XIV ст.»

Дипломат наголосив, що Держава Ізраїль добре розуміє Україну в її нинішній боротьбі проти військового агресора. А оскільки історія Ізраїлю — це історія боротьби за виживання, то зараз важливо, щоб єврейський народ поділився досвідом із народом України. Ізраїль надає Україні таку підтримку: ізраїльські психологи проводять в Україні семінари з навчання українських фахівців роботі з постраждалими в зоні АТО, Ізраїль систематично надсилає гуманітарну допомогу, приймає на лікування бійців української армії. Розглядається можливість відкриття в Україні реабілітаційного центру для

бійців АТО з використанням ізраїльських технологій та залученням ізраїльських фахівців.

«Із міським головою Львова Андрієм Садовим ми обговорювали питання створення міської самооборони — із залученням ізраїльського досвіду — сказав Олег Вішняков. — Також Ізраїль і Львівська область планують розвивати міждержавні зв’язки, залучати інвесторів. Ми ведемо переговори із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою про відкриття на Львівщині заводу з виробництва насосів для нафтовидобування. Цей проект залучить десятки мільйонів інвестицій, дасть 300 робочих місць. Банк ЄБРР планує дати кредит для будівництва цього підприємства. Ми розмовляли із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним про те, щоби провести восени у Львові бізнес-форум. Це дасть значний поштовх для розвитку регіону».

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • У Львові відзначили День Ізраїлю, а у травні відкриють Почесне консульство