Передплатити Підтримати

«Ведмедів» розібрали румуни і цигани


63-й Міжнародний Берлінський кінофестиваль проходив у столиці Німеччини з 7 по 17 лютого. У конкурсній програмі фестивалю взяли участь 19 картин

Головний приз кінофестивалю “Золотий Ведмідь” вперше в історії “Берлінале” поїхав до Румунії. Журі вручило статуетку за перемогу у номінації “Найкращий фільм” румунському кінорежисеру Калину Петеру Нецеру за картину “Поза ембріона”.

«Срібного ВЕДМЕДЯ» за режисуру отримав американський режисер Девід Гордон Грін за картину “Повелитель лавин”. У такому перекладі картина вийде в прокат в Україні і Росії, а в оригіналі її назва — “Принц Аваланч”.

Нагороду у номінації “Найкращий сценарій” отримав іранський фільм “Закриті лаштунки”, одним із авторів та акторів у якому виступив режисер Джафар Панахі, якому присудили шість років домашнього арешту і який зараз відбуває покарання. Джафару Панахі також заборонено протягом 20 років займатися кінорежисурою.

“Срібного Ведмедя” за “Найкращу операторську роботу” отримав казахський оператор Азіз Джамбакієв, який зняв картину “Уроки гармонії”. У цій стрічці йдеться про провінційну казахську школу, в якій процвітає рекет, організований учнями старших класів.

“Срібного Ведмедя” за “Найкращу чоловічу роль” отримав непрофесійний боснійський актор Назіф Мужич за роль у фільмі Даніса Тановича “Епізод із життя збиральника металобрухту”. У картині йдеться про життя боснійських циганів.

Чилійська акторка Пауліна Гарсія отримала статуетку як “Найкраща акторка”. Вона зіграла у фільмі “Глорія” немолоду жінку, яка намагається на схилі літ знайти нове кохання. У фільмі — багато відвертих сцен.

Картину польської режисерки Малгожати Шумовської “В ім’я” нагородили спеціальною премією “Тедді”, яку, як правило, присуджують найкращій стрічці гейсько-лесбійської тематики. У фільмі йдеться про католицького священика, який не зумів впоратися зі своєю нетрадиційною орієнтацією.

Приз FIPRESSI (Міжнародної асоціації кінокритиків) отримала румунська стрічка “Поза ембріона” режисера К. П. Нецера.

На кінофестивалі “Берлінале” цього року побували світові знаменитості — Метт Деймон, Жюльєтт Бінош, Енн Хеттвей, Шайя Лабер, Х’ю Джекмен...

Коли вручали «Золотого Ведмедя» румунському кінорежисеру Калину Петеру Нецеру (посередині), вітати його вийшли усі члени журі.