Нагорода народна — оберіг солдатам


 Сьогодні у Львові відбулась надзвичайна і урочиста подія. Близько двох десятків воїнів-боронителів землі України від російської навали, та волонтерів отримали найвище визнання простого народу України  — орден “Народний герой  України”.

 Як наголосив провайдер нагородження відомий волонтер Григорій Тук, орден “народний герой України” має ряд принципових відмінностей від звичайних державних нагород. І перше що він пообіцяв перед обличчям АТОшників та родичів загиблих героїв, що цей орден ніколи не отримає жоден чиновник чи клерк, адже заснована вона простими людьми і на людський кошт. І хоч ця нагорода не є державною, тобто з її отриманням не передбачено якихось пільг і бонусів, та вона є направду народним визнанням. Адже на її номінацію подають волонтерські організації та люди, які безпосередньо захищають нашу батьківщину.  Крім цього волонтерська організація перед обличчям громади презентує свого номінанта, розповідає по його героїчний поступок.

Нагадаємо що — Орден «Народний Герой України» — українська недержавна нагорода, запроваджена в 2015 році за ініціативою волонтерів Андрія Боєчка та Дмитра Щербакова.  Нагорода виконана в двох модифікаціях: Для воїнів — червоно-чорна стрічка на колодці та срібний тризуб ; для волонтерів та медиків — жовто-блакитна стрічка на колодці  та срібний тризуб

В основу художньої конструкції та стилю виконання Ордену «Народний Герой України» покладені ретельно вивчені археологами,культурологами та митцями канони часів Київської Русі, Української Гетьманської доби та Української Народної Республіки(УНР) Орден «Народний Герой України» має форму гербового знаку Святого князя Володимира Великого у формі тризуба, символа державності та незалежності України, з накладеним по центру піднятим мечем,символом військової доблесті. Орден виготовлений зі срібла 925 проби, кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту.  Срібло для виготовлення Орденів збирали представники з 16 країн світу. Крім Ордену кожен Герой отримує монету «Небесна Сотня» або «Революція гідності» та банківську картку з грошима.

Нагородна комісія складається з представників добровольчих батальонів, підрозділів МВС, ЗСУ та волонтерських організацій.

Перше вручення нагороди відбулось 4 червня 2015 року. У Києві вручили 23 нагороди військовослужбовцям та цивільним, які виявили себе в АТО. Визначити гідних запропонували користувачам соцмереж. На ініціативу відгукнулися майже мільйон українців. Особливо вразило те що відомий український боксер В’ячеслав Узєлков віддав свою медаль зі словами, що хоче, щоб в кожній нагороді була і часточка його перемоги. Також в цих нагородах фамільні коштовності та срібло простих людей. І звичайно, що позитивна енергетика з якою вони передавали ці вироби до волонтерів, стануть сильним оберегом для нагороджених.

 Отже, назвемо тих, хто сьогодні отримав цю нагороду-

 посмертно були нагороджені воїни та волонтери: Василь Кіндрацький, Олександр Голяченко, Любомир Подфедько, Віктор Гурняк, Михайло Горяйнов, Василь Задорожний, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук.

 Також отримали нагороду воїни та волонтери: Михайло Васюта, Анатолій Адамовський, Іван Бубченко, Андрій Фітак, Роман Гаврильчак, Михайло Ляля, Вано Надірадзе, Руслан Корнутич, Наталя Назар, Ігор Саврій, Ліля Болбат, Іванна Ісайович.

Слава героям, які захищають нашу державу!

 

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.