Передплатити Підтримати

Наступати добром


В Національному музеї імені Андрея Шептицького відкрита виставка живопису Михайла Сидоренка, Наталії Кручкевич та Романа Яціва – випускників Львівської національної академії мистецтв .

Сучасне мистецтво міста Лева нерозривно асоціюється з іменем одного з найколоритніших за способом мислення, манерами хвилювання і здатністю хвилювати глядача художника й мистецтвознавця, проректора Львівської національної академії мистецтв Романа Яціва. Титанічна праця та динаміка творчості метра не перестає нас дивувати своїм масштабом. Ті, хто знає Р. Яціва лише як мистецтвознавця мали змогу відкрити для себе насичений живопис у техніці акрилу та рисунки маркерами. З цього приводу Д. Скринник-Миська зауважила, що бути одночасно теоретиком та живописцем — надзвичайно складно.

У вступному слові директор Національного музею ім. Андрея Шептицького І. Кожан відзначив, що незважаючи на давнє знайомство, симбіоз творчості та критики Романа Яціва став для нього приємним відкриттям та нагадав і підкреслив, що Р. Яців виріс у родині митця.

Роман Яців зізнався, що молоді колеги запросили його взяти участь у спільній виставці й відзначив: “У творах намагався відобразити свій світогляд, хоча можливо й не вдалося відобразити весь спектр того чим я живу. В час війни ми повинні бути міцними, наступати добром і тоді нас чекає перемога”.

У творах Наталії Кручкевич оживає культура французького колоризму, натомість — вже у сучасній чуттєвій редакції авторки. Михайла Сидоренко часто активізує фактуру “кладучи” барву мастихіном й підсилюючи гостроту край образу “психологічною експресією”, структурою письма. Загалом виставка виявляє дещо відмінні погляди авторів на морфологію сучасного мистецтва.

Родзинкою свята став аукціон, на який учасники виставки виставили по одній картині. Вилучені кошти будуть скеровані на підтримку української армії в зоні АТО.

Ольга Ігнатенко

Фото Мирона Маслюка