Передплатити Підтримати

Зимовий благодійний бал НУ "Львівська політехніка"


9 лютого відбувся третій за повоєнну історію Національного університету “Львівська політехніка” Зимовий благодійний бал

Перша документальна згадка про бали у Львові у мемуарах французького посла сягає століття. Від 30-х років століття Львів охопила танцювальна лихоманка.

Перші два “Руські бали” відбулися у Редутовій залі театру Скарбека (нині театр Марії Заньковецької” ... Тоді усіх молодих дівчат незалежно від зовнішності називали “красавиці”...

Завзято балював Львів у-30 роки минулого століття. А року, після приєднання Галичини до Радянської України, більшовики вирішили, що бали забави буржуазні...

Церемон і мейстер б'є масивною палицею об паркет і урочисто оголошує кожну пару гостей. Лише ім'я та прізвище — без титулів і звань.

Дійство відбувалося у найгарнішому залі головного корпусу, прикрашеному картинами видатного польського художника Яна Матейка, які він виконав на замовлення австрійського імператора Франца Йосифа першого спеціально для цієї зали.

Гості прямують для привітання до господарів балу — ректора університету професора Юрія Бобала, його дружини Софії та голови правління Асоціації випускників університету (саме вони ініціювали відновлення зимових балів), керуючого Львівською філією Укрсоцбанку Олега Сергєєва.

Автор Борис Козловський.

Фото Андрій Савчишин (прес-служба Львівської політехніки)