Передплатити Підтримати

Ведмедики з панчішок та лялі із трави


«Ляльковий світ» знову заполонив осінній Львів. Фестиваль, що проводиться п'ятий рік поспіль, презентує у Львівському палаці мистецтв не лише авторські ляльки та ведмедиків-тедді, а й тематичний живопис.

До 29 вересня майстри-лялькарі зі Львова, Києва, Донецька, Одеси представлятимуть вишукані будуарні, тонкі шарнірні, загадкові статичні та ніжні текстильні ляльки.

Тема цьогорічного фестивалю — «Подорожі довкола світу». Ляльки-мандрівники, пірати, мрійники, казкові персонажі розсілись на вінтажних валізах та тематичних стендах. З чого тільки не роблять свої шедеври лялькарі: вовна, тканина, пап'є-маше... навіть панчохи та трава. Деякі ховають на своїх спинах маленькі ключики: покрутиш — і залунає колискова. Найдорожчі ж, звісно, порцелянові красуні — така ляля може коштувати під 2 тисячі доларів. Найдешевшу забавку можна придбати за 30-40 гривень.

Родзинка фестивалю — п’ять порцелянових ляльок відомої у світі майстрині Тамари Півнюк. Привертають увагу крихітні ведмедики-мізинчики Марії Гуйди. Вишукані ведмедики-тедді належать спеціальному гостю фестивалю — лялькарці Оксані Каббара із Лівану. «В умовах гнітючої ситуації у країні фестиваль «Ляльковий світ» на кілька тижнів допоможе львів’янам і гостям міста відволіктися, зануритися у світ дитинства і безтурботності, — каже організатор фестивалю Ірина Сорокіна. — Українці завжди боролися за красу, добро і щасливе майбутнє своїх дітей». Лялькарі постановили передати частину виручених коштів на потреби української армії та у військові госпіталі.

Фото Олени ГУТИК