Пристрасті за “Вернісажем”


На сесії Львівської міської ради розгорівся конфлікт довкола популярного мистецького ринку

Сьогодні на сесії Львівської міської ради емоції зашкалювали. Пристрасті розгорілися навколо мистецького ринку “Вернісаж”, який нібито планували перенести з площі Вічевої на перехрестя вул. Кривоноса-Замкової. Кількадесят торговців “Вернісажу” вийшли під стіни ратуші з транспарантами, били в барабани,

винесли опудала з фотографіями депутатів міської ради — Андріяна Гутника, Петра Адамика, секретаря ради Василя Павлюка, першого заступника міського голови Львова Олега Синютки.

Міський голова Андрій Садовий на сесії запевнив, що не дасть образити митців, “Вернісаж” переносити не будуть. Нагадаємо, раніше він покарав керівництво земельного управління (Михайла Бокала та Ірину Гримак), які неправильно підготували пояснювальну записку до ухвали. Насправді документ не передбачав перенесення ринку. Коли почався скандал, Михайло Бокало та Ірина Гримак написали заяви на звільнення, але Андрій Садовий не підписав їх, в виніс догани.

На сесії депутати стверджували, що не підписували одіозний документ у депутатських комісіях, він має тільки візи виконавчих органів міськради. Голова правління ГО “Мистецький центр Львівський вернісаж” Юрій Ємельянов вимагав залишити ринок у спокої, допомогти облаштувати місце для торгівлі мистецькими виробами. Якщо місце для торгівлі знищать, без роботи залишаться три сотні людей. У вівторок, 12 лютого, працівники “Вернісажу” знову зберуться на пікет під стінами ратуші, вимагатимуть не проводити на площі Вічевій жодних археологічних розкопок і не переносити ринок.