Передплатити Підтримати

Кавуновий рай


У львівському Парку культури вперше в Україні провели фестиваль, присвячений смугастій ягоді

На вихідних у місті Лева відбувся перший в Україні Кавуновий фестиваль. На галявині перед центральним входом у Парк культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького розгорнулося незвичне дійство, яке поєднало елементи театру, гри, танцю, вирізування, малюнку і ще багато чого іншого. І все це так чи інакше оберталося довкола його величності Кавуна... Журналіст “ВЗ” занурилася в атмосферу солодкого свята.

Вхід на свято був безкоштовний, але організатори попросили замість квитка прихопити з собою велику смугасту ягоду. Згодом, принесений кавун відправляли на галявину, де ним міг поласувати кожен охочий. На фестиваль люди прийшли цілими сім’ями, навіть з немовлятами. Скуштувати можна було також кавунове печиво, фреш та інші ексклюзивні страви від співорганізаторів свята — єдиної у Львові вегетаріанської кав’ярні. Ті, хто відвідали дійство, незалежно від віку, наче знову ставали дітьми — захоплено брали участь у конкурсах та майстер-класах. Зокрема, кожен міг навчитися вирізати з кавуна квіти, дивовижних тварин чи якісь фігурки. Потім ці витвори мистецтва виставили при вході у парк, де біля них фотографувалися перехожі.

Поруч дівчинці робили кавуновий манікюр — на рожеву основу з зеленою смужкою наносили чорні крапки. Маленька кокетка сяяла від щастя. А поряд стояла її мама і стурбовано запитувала: “Тепер ти захочеш, щоб я тобі і вдома таке на нігтях малювала?” Чи не найбільше потіхи подарували учасникам різноманітні конкурси — кидання кавунами чи поїдання їх на швидкість. Дві команди завзято і з азартом наминали смугасту ягоду, а всі довкола вболівали і підбадьорювали. Переможців не виявилося — закінчилося змагання нічиєю.

На фестивалі можна було також спробувати себе у ролі актора разом з екотеатром «Вітер змін». Хлопці і дівчата створили просто неба інтерактивний театр, де кожен глядач міг бути його учасником. Домінували теми природи та довкілля. Перед виступом представники театру демонстрували усім, як потрібно розвивати свій артикуляційний апарат. Було особливо весело, коли всі разом висолоплювали язики чи ремигали, як корови.

«Ми є інтерактивний екотеатр і піднімаємо багато питань з екології свідомості. На фестивалі робимо відкритий майстер-клас — театральні навички у поєднанні з кавуном, — пояснює режисер театру «Вітер змін» Тоня Обертинська. — Хочемо разом з усіма цікаво, гарно, весело провести час і водночас, щоб кожен спробував себе в акторстві. А ще заохотити людей до живого спілкування, бо багато зараз сидять у соцмережах, а насправді хочеться контакту з людьми, веселої простоти. Плюс пропагуємо здорове харчування».

Ті, хто не долучався до конкурсів і театру, просто сиділи на траві і спостерігали за іншими. Молода сім’я з Кіровограда з п’ятирічним сином Сашком зі здивуванням і захватом занурилася в атмосферу фестивалю. “У нас таких веселих свят не проводять, тому цікаво подивитися, — пояснює мама Юля. — Дізналися про фестиваль з Інтернету. Кавуна наїлися, гуляли парком. У Львові дуже подобається. Зараз хочемо долучитися до вирізування на кавуні». На галявині Аліса Камишан в колі малих помічників показувала, як перетворити кавун у дитячий візочок чи веселого їжачка. Поки наставниця вирізувала основу для фігурки, дівчатка і хлопчики нанизували на спеціальні патички виноград. Після завершення майстер-класу діти з задоволенням ласували смачним “матеріалом”.

«Загалом це нескладно робити, — пояснює майстер з карвінгу (від англійського cаrving — різати, вирізувати, мистецтво художнього різання на овочах і фруктах) Аліса Камишан. — Тільки треба навчитися техніки. Спочатку на кавуні малюють щось, а потім по контурах вирізають. Найголовніше, навчитися добре керувати гострим ножем, адже він може піти не у той бік. Що цікаво, всім подобається вирізати відкритий рот і в середині язичок».

«Кавун — це приємні асоціації з дитинства, з чимось світлим, приємним, — пояснює співорганізатор свята представник вегетаріанської кав’ярні Надія Тищенко. — Усі стають як діти. Подивіться хоча б на кавунові бої, коли учасники захоплено жбурлялися кавунами. Учасники принесли з собою достатньо кавунів. А ще нас приємно потішила велика кількість волонтерів, які з готовністю і радістю допомагали».