Цирк у Любліні – просто неба


Карнавал майстрів циркового мистецтва триває і вдень, і вночі

Щороку в польському Любліні відбувається карнавал Майстрів циркового мистецтва. Подивитися на акробатів, жонглерів, фокусників, мімів і вуличних артистів, еквілібристів з’їжджається море народу з усієї Польщі і з-за кордону.

Цьогорічний Карнавал стартував за плаксивої погоди — дощ спочатку накрапав, а пізно ввечері лив як з відра. Але народ під парасолями і у дощовиках із центру Любліна, де відбувалося повітряне дійство, не вступався. На висоті майже 40 метрів, над головами перехожих, сміливці ходили по канату, що був натягнутий з вікна п’ятого поверху старого будинку до вікна на протилежному боці вулиці.

Вдень, коли канатоходці розминалися, гості карнавалу, вмостившись у зручних фотелях з пивом і кавою, позадирали голови в небо і захоплювалися сміливцями. А ввечері, коли почав накрапати дощик, ми сховалися під величезними парасолями і думали, що по слизькій линві навіть найсміливіший не пройде. Але відчайдухи один за одним з’являлися на натягнутих линвах і долали під проливним дощем складний шлях.

На цьогорічному Карнавалі, що відбувся у Любліні всьоме, циркачі з різних країн світу представили глядачам понад 80 вуличних і 40 сценічних вистав. Хто хотів подивитися сценічні вистави, йшов у парк, де на спеціально встановленій сцені високе мистецтво акробатики і повітряної гімнастики демонстрували сотні артистів. Подивитися зблизька виставу було неможливо, бо глядачі обступили сцену, закривши всі можливі «дірки» своїми парасолями. Фотографувати організатори Карнавалу також чомусь заборонили. Кремезний охоронець, який виринув поруч зі мною невідомо звідки, суворо наказав сховати фотоапарат.

Карнавал майстрів циркового мистецтва вперше відбувся у 2008 році з метою популяризації так званого нового цирку. У ньому, на відміну від традиційного цирку, нема дресированих тварин, а шоу — це повноцінна вистава.

Фото: Галина Ярема

P.S. Редакція «Високого Замку» дякує за організацію подорожі Польській туристичній організації.