Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • В Академії сухопутних військ відбувся урочистий ритуал чергового випуску молодих лейтенантів

В Академії сухопутних військ відбувся урочистий ритуал чергового випуску молодих лейтенантів


Цього дня 205 випускників видового вишу в урочистій обстановці отримали дипломи про вищу освіту, перші офіцерські звання та напутні слова своїх командирів та викладачів.

Святкування з нагоди чергового випуску молодих офіцерів в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де начальником генерал-лейтенант Павло Ткачук, фактично розпочалися у переддень офіційних урочистостей.

Спершу випускники поклали квіти до могили начальника управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, який похований на Личаківському міському кладовищі.

Також напередодні відбулась служба Божа у гарнізонному храмі Святих першоверховних апостолів Петра і Павла за здоров’я молодих лейтенантів, а увечері курсанти-випускники взяли участь у своїй останній вечірній перевірці у якості курсанта та отримали офіцерські погони.

В суботу, 21 червня, випускники востаннє вишикувались на плацу видового навчального закладу, щоб попрощатись із альма-матер та своїми командирами і педагогами.

Привітати молодих офіцерів із закінченням навчання в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та присвоєнням військового звання «лейтенант» завітали командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Йосиф Ситник, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, міський голова міста Львова Андрій Садовий, керівники силових відомств, ректори вищих навчальних закладів Львова, ветерани, випускники навчального закладу різних років, представники громадськості та духовенства, а також близькі та рідні цьогорічних випускників.

Також на запрошення керівництва військового вишу взяли участь в урочистостях і представники Київської асоціації військових аташе. Всього до Академії прибули військові аташе з майже 20 іноземних держав.

За словами командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенанта Анатолія Пушнякова, на цьогорічних випускників військових вишів, зокрема Академії сухопутних військ, покладаються надзвичайно важливі завдання із формування Українського війська нового покоління.

Складна військово-політична ситуація у південно-східних регіонах нашої держави, а також загроза військової агресії з боку однієї із сусідніх держав, продемонстрували, що Україна не може існувати без повноцінної, сучасної та високопрофесійної армії, — підкреслив Командувач. — Говорячи про цьогорічних випускників нашої Академії, хочу запевнити, що ми зробили усе можливе для того, щоб вони вміло та в повному обсязі засвоїли військову науку відповідно до обраного фаху. Зокрема, з урахуванням досвіду ведення дій в рамках антитерористичної операції на сході України.

Також привітали випускників Петро Колодій, Йосиф Ситник, Андрій Садовий, та Єпископ Сокальсько-Жовківський Української греко-католицької церкви Владика Михайло Колтун.

Рішенням Державної екзаменаційної комісії було вручено дипломи 205 випускникам. 146 молодих офіцерів отримали диплом "бакалавра", решта продовжать службу з дипломами "магістрів".

Цього року 23 випускники одержали диплом із відзнакою, четверо з них здобули право на найвище визнання — золоту медаль. Ці імена назавжди потраплять на дошку пошани Академії: лейтенанти Дмитро Севостьянчик, Ігор Захаров, брати Дмитро та Олександр Резуненки.

На переконання начальника Академії сухопутних військ генерал-лейтенанта Павла Ткачука, офіцерський корпус українського війська цього дня поповниться гідними фахівцями.

За часи незалежності України це найбільш складний епізод в історії нашої Батьківщини. Попри все це, вихованці Академії до кінця залишаються вірними нашій державі Україні та Військовій Присязі. А усі труднощі ще більше мотивують їх до здобуття військового фаху та безкомпромісного захисту рідної землі, — сказав очільник Академії сухопутних військ. — За роки навчання в Академії сьогоднішні лейтенанти не лише отримали необхідний багаж знань для подальшої служби у військах, але й змужніли, зрозуміли відповідальність за свої вчинки, стали справжніми патріотами і захисниками нашої країни.

Під час урочистостей «новоспечені» лейтенанти також проголосили клятву офіцера та попрощалися із Бойовим прапором Академії. А на завершення вихованці Академії в одному строю із молодими офіцерами виконали для гостей свята пісенно-стройову композицію.

Майор Антон МИРОНОВИЧ, Медіа-група Академії СВ

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • В Академії сухопутних військ відбувся урочистий ритуал чергового випуску молодих лейтенантів