Українські художники розпишуть лікарню для дітей, хворих на СНІД

Українські митці заради хворих діток візьмуть участь у соціальному арт-проекті Small Heart with Art


Про це повідомляє Еспресо.TV.

Шість українських концептуальних художників розпишуть корпус державної дитячої лікарні ОХМАТДИТ, у якому отримують медичну допомогу ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД діти.

За розпис будівлі та створення інсталяцій візьмуться Жанна Кадирова, Роман Мінін, Алевтина Кахідзе, Таня Войтович, група GAZ - Олексій Золотарьов та Василь Грубляк.

Виявили бажання порадувати дітей близько тисячі авторів з усіх куточків світу. Відбір художників проходив у рамках відкритого конкурсу з березня по травень 2015 року, і зрештою обрали 6 митців.

Проект передбачає не тільки художнє оформлення корпусу для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей, але і часткову реконструкцію будівлі.

"Ми хочемо створити новий будинок для хворих дітей, а також за допомогою мистецтва привернути увагу до цих малюків, адже новий арт-об'єкт буде відкритий для всіх охочих. Зараз діти ізольовані від суспільства, у них навіть немає майданчика, де б вони могли грати. Все це ми маємо намір створити в найближчі кілька місяців", - зазначила автор проекту Small Heart with Art, співзасновник Pymonenko Family Art Projects Євгенія Смирнова.

Small Heart with Art  реалізується за підтримки Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, ЮНІСЕФ, Фонду Олени Пінчук "АНТИСНІД".

"Клініка ОХМАТДИТ є давнім партнером Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Ми вдячні всім донорським організаціям, у співпраці з якими можливо поліпшити якість життя маленьких пацієнтів, вдячні і художникам, які вклали весь свій талант та вміння і запропонували кращі варіанти дизайну. Дуже хочеться побачити результати, якомога швидше, щоб порадувати дітей. Адже позитивні емоції для них - це запорука їхнього здоров'я", - підкреслила керівник проектів з питань ВІЛ / СНІД Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Тетяна Тарасова.

Голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, Володимир Жовтяк розповів, що маленькі пацієнти клініки проводять у стаціонарі тривалий час, а багато хто з них ніколи і не знав іншого дому. Тому і вирішили зробити добру справу. "Нам хочеться подарувати цим дітям радість простого, красивого дитинства, можливість грати на вулиці, дихати свіжим повітрям, радіти з однолітками. Для нас ці діти - в першу чергу діти, і тільки потім пацієнти клініки. Нам, дорослим іноді потрібно вчитися у цих маленьких і сміливих людей мужності і силі. І намагатися робити все, що можемо, для того, щоб наші діти виросли здоровими, гармонійними і щасливими", - наголосив він.

На підтримку проекту Small Heart with Art з кінця травня у соціальних медіа проходить LoveChallenge - вірусна естафета "зізнання у коханні", у якій, зокрема, беруть участь українські селебріті та трендсеттери, зокрема, Джамала, Онука, Манекен та багато інших. "Зараз нам дуже потрібна фінансова допомога для реалізації цього важливого соціального проекту. Ми раді будь-якій участі та закликаємо компанії, організації, приватних осіб підтримати нашу ініціативу", - підкреслює Євгенія Смирнова.