Передплата 2024 «Добра кухня»

Армія рф посилює темпи наступальних операцій у Донецькій області, — аналітики

  • 23.06.2024, 14:15
  • 313

Водночас ворог зменшує інтенсивність атак на півночі Харківщини, що може свідчити про початок їхнього літнього наступу

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Активізація атак росіян на Донеччині може вказувати на початок їхнього літнього наступу.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни.

Вони зазначають, що російські наступальні операції в Харківській області мають на меті насамперед зафіксувати та відволікти українські сили, щоб надати можливість окупантам активізуватися на інших ділянках фронту.

Так, війська рф збільшили інтенсивність атак на напрямку Торецьк — Горлівка у ніч на 18 червня і підтримували відносно високу інтенсивність атак на цій ділянці з 19 по 22 червня, здобувши кілька тактичних перемог на цій ділянці.

Українські джерела підтвердили, що деякі українські сили передислокували підрозділи на Харківський напрямок з Донецької області, тому російські війська можуть використовувати цю передбачувану слабкість українських позицій для посилення атак, зокрема, на напрямку Торецьк-Горлівка.

Також російські війська підтримують високу інтенсивність обстрілів у напрямку Часового Яру та навколо Авдіївки після зниження темпів у Харківській області, і можуть незабаром посилити атаки в цьому районі. Це залежить від того, чи російське командування визначить найближчі тижні як сприятливий час для наступу на цих напрямках до того, як українські війська передислокують резерви назад у Донецьку область.

Українські джерела попереджають, що рф здійснить літній наступ, який, ймовірно, буде зосереджений на сході України, після наступу на півночі, метою якого було розтягнути обмежені ресурси України, і нещодавня активізація в Донецькій області може свідчити про підготовку до такого літнього наступу, якщо він ще не розпочався.

Схожі новини