Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

росіяни обезголовили бійця ЗСУ на Донеччині, — генпрокурор

  • 18.06.2024, 16:15
  • 920

На Донеччині окупанти обезголовили військовослужбовця Збройних сил України

Фото генпрокурора Андрія Костіна
Фото генпрокурора Андрія Костіна

Про це повідомив генпрокурор Андрій Костін.

Згідно із його даними, 17 червня 2024 року українські військові отримали інформацію про те, що представники одного з підрозділів окупаційних військ рф у Волноваському районі Донеччини віддали наказ підлеглим не захоплювати в полон військовослужбовців Збройних сил України та обезголовлювати їх.

Під час аеророзвідки на одній з бойових позицій у Донецькій області українські військові виявили пошкоджений броньований автомобіль Сил оборони України. На ньому була відрізана голова українського захисника.

Такі дії є грубим порушенням статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, наголошують в ОГП.

У межах слідства тривають всі необхідні заходи задля встановлення обставин події. Перевіряється причетність конкретних військовослужбовців рф до вчинення цього злочину.

«Це жахливе варварство, якому не місце у 21-му сторіччі. І це черговий доказ, що воєнні злочини, які чинить агресор — не поодинокі інциденти, а спланована стратегія російського режиму. Ці злочинні накази були віддані на рівні керівництва батальйону та роти окупаційних військ.

Не залишимо ці злочини безкарними. Закликаю весь цивілізований світ до ізоляції та покарання країни-терориста", — наголосив генпрокурор.

Схожі новини