Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Воювати підуть не тільки ті, хто хоче, — речник Міноборони

  • 19.12.2023, 14:20
  • 1 115

Рекрутинг у військо — це не мобілізація, бо він є сервісом для добровольців

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Таке пояснив речник Міноборони Ілларіон Павлюк.

Він також підтвердив заяву головкома Валерія Залужного про те, що оцінювати рекрутинг ще зарано, хоча вже є певний зворотний зв’язок від українців у вигляді заявок.

«Загалом є неправильне розуміння того, що таке мобілізація й рекрутинг, люди змішують це докупи або думають, що рекрутинг має бути замість мобілізації», — зауважив Павлюк.

Він наголосив, що рекрутинг — це спосіб, що має покращити сервіс для українців, які хочуть доєднатися до ЗСУ добровільно.

Однак рекрутинг не означає повну відмову від мобілізації.

«Це не так, що ми запровадимо рекрутинг, а значить тепер підуть воювати тільки ті, хто хочуть. <…> Важливо розуміти, що захищати країну — це обов’язок кожного громадянина. І рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов у військо, він створений для того, аби ті, хто хоче воювати, змогли обрати вигідні для себе умови та спеціальності», — повідомив Павлюк.

Щодо того, коли можна буде оцінювати результати рекрутингу, він припустив: «До трьох місяців».

Водночас речник додав, що вже на першому етапі запровадження системи рекрутингу є заявки й відгуки від українців.

«Для того, щоб нормально оцінити, треба дивитися, скільки умовно з тих людей, які зацікавилися цим, реально дійдуть до ВЛК. Скільки з них потім виявляться придатними до служби й опиняться у війську», — підсумував він.

Схожі новини