Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

росіяни обстрілюють прикордоння, — речник ДПСУ

  • 05.11.2023, 11:55
  • 236

Наразі ворог на кордоні не припиняє обстріли Чернігівської, Сумської та Харківської областей

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

На Сумщині прикордонники фіксують спроби ворога використовувати ДРГ.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

«На відміну від кордону із білоруссю ситуація на кордоні із росією значно інша. Напружена, бо ворог не припиняє обстрілів зі свої території України. Наприклад, за минулий місяць наші прикордонні наряди зафіксували приблизно 1800 обстрілів, які росія здійснила по території України. Це по Чернігівщині, Сумщині, Харківщині. На додачу до цього по сумському напрямку ворог намагається використовувати ДРГ», — розповів Демченко.

За його словами, українські воїни розуміють загрозу застосування ДРГ та максимально посилюють свою увагу, у фортифікаційному відношенні укріплюється прикордоння на максимальній близькості до кордону, але здійснювати інженерні роботи безпосередньо по лінії кордону неможливо через обстріли. Для викриття ДРГ застосовують БПлА, які моніторять ситуацію. Під час виявлення диверсантів образу відкривають вогонь, і вони відходять за лінію кордону.

За даними речника ДПСУ, ситуація на кордоні зʼїзд білоруссю не змінилася та залишається рід контролем ДПСУ.

«Ми не фіксуємо того, що у росії на території білорусі є якість сили, здатні здійснити якісь дії щодо України. Певний час тому росія вивела свої підрозділи зізнання країни, які перебували на білоруських полігонах — мали навчання або підготовку. У межах нових ротацій військових не завозить», — додав речник ДПСУ.

Схожі новини