Передплата 2024 «Добрий господар»

Сили оборони просуваються біля Бахмута та на Запоріжжі, — аналітики

  • 10.10.2023, 10:20
  • 351

Сили оборони продовжують наступати на кількох напрямках, зокрема, досягли успіхів поблизу Кліщіївки та Андріївки на Бахмутському напрямку та біля Вербового в Запорізькій області

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Про це передає Інститут вивчення війни (ISW).

Відтак російські «воєнкори» стверджували, що сили рф нібито захопили невизначені позиції поблизу Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська). Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Синьківки та Іванівки.

Речник Східного угруповання Збройних Сил України капітан Ілля Євлаш повідомив, що російські дії поблизу Синьківки та Іванівки посилилися, незважаючи на зниження активності авіації та безпілотників на напрямку Куп’янськ-Лиман через сильні зливи.

Окупаційні війська 9 жовтня здійснили наступальні дії на лінії Сватове-Кремінна і не досягли підтверджених успіхів. російські військові блогери стверджували, що сили рф нібито просунулися до 1 км поблизу Макіївки і начебто захопили невизначені позиції поблизу Невського, хоча аналітики не спостерігали візуальних доказів цього.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Макіївки.

Українські війська 9 жовтня продовжували наступальні дії на Бахмутському напрямку і, як повідомляється, просунулися.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська досягли успіху на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки. російські «воєнкори» стверджували, що тривають важкі бої за тактичні висоти біля залізничного полотна Кліщіївка — Андріївка.

Генштаб ЗСУ заявив, що українські сили відбили російські атаки на північ від Богданівки, Кліщіївки та Андріївки. Речник української бригади швидкого реагування «Рубіж» Павло Сторожук зазначив, що війська РФ змінили тактику на Бахмутському напрямку і все частіше використовують невеликі групи по чотири-вісім осіб для обходу українських сил.

Українська 3-я окрема десантно-штурмова бригада повідомила, що її бійці взяли в полон командира добровольчого батальйону «Алга» 72-ї ОМСБр РФ.

Українські військові джерела заявили, що російські війська здійснили майже 15 невдалих атак на північ від Донецька поблизу Авдіївки та на південний захід від Донецька поблизу Мар'їнки та Новомихайлівки.

російські «воєнкори» стверджують, що війська рф продовжують здійснювати наземні атаки вздовж усієї лінії фронту Авдіївка-Донецьк.

російські джерела стверджували, що сили рф нібито відбили українські атаки поблизу Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки) та Микільського.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська відбили російські атаки в районі Левадного. російський «воєнкор» стверджував, що сили рф безуспішно атакували поблизу Микільського та Новодонецького.

Українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області та, як стверджують, просунулися 9 жовтня.

Речник Генерального штабу України та Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун повідомив, що українські війська досягли часткового успіху на захід від Вербового.

російський «воєнкор» стверджував, що українські сили незначно просунулися в напрямку Копані і між Роботиним та Новоданилівкою. російські військові блогери стверджували, що на лінії Роботине-Вербове тривають запеклі бої.

Відомо, що в ніч з 8 на 9 жовтня українські сили здійснили обмежений рейд через річку Дніпро в Херсонській області. російський «воєнкор» стверджував, що кілька катерів українських сил намагалися здійснити розвідку біля Антонівського мосту, але російські сили нібито відбили спробу висадки

російські військові блогери висловлюють стурбованість тим, що українські війська на заході Херсонської області готуються до наступальної операції через річку Дніпро на східному (ліворуч) березі.

Схожі новини