Старомайорське звільняли в умовах тотального мінування, — Сили оборони

  • 30.07.2023, 18:50
  • 519

Звільнення Старомайорського на Донеччині відбувалося в умовах тотального мінування

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Про це в ефірі телемарафону розповів спікер Сил оборони Таврійського напрямку капітан Валерій Шершень.

«Коли наші штурмовики перейшли за середину села Старомайорське, на південну околицю, то зіштовхнулися з тотальним мінуванням. Росіяни замінували все що тільки можливо, навіть наші спеціалісти зі ССО були озадачені, наші інженери мали багато роботи, а сапери вдавалися до різних хитрощів при розмінуванні, — зазначив Шершень.

Він додав, що було багато пасток, які залишили окупанти. Штурмовики просувалися зі спеціальними знаряддями, щоб знімати ворожі розтяжки, а потім робили підрив.

«Якщо пелюстку (міну. — Ред.) знаходили, то довгою палкою треба було по ній бити, щоб пелюстка підірвалася. Як правило протипіхотні міни не чіпають, їх тільки позначають, бо під ними можуть бути допоміжні гранати», — зауважив він.

Шершень зазначив, що українські інженери не змогли евакуювати трофейну техніку зі Старомайорського через мінні поля.

«Є такі так звані „мінні шлагбауми“ — перекриття шляхи у вигляді мінування, об'їхати їх неможливо, бо глибокі, широкі вирви від авіабомб. До того ж ґрунтові дороги розм’якли після дощів. Загалом ситуація контрольована, село дещо обстрілюється з артилерії та мінометів», — підсумував він.

Схожі новини