Для України важливо зберегти проукраїнську і антипутінську коаліцію

  • 07.08.2022, 12:50
  • 433

Петро Порошенко в ефірі французького телеканалу LCI заявив, що жодного компромісу з путіним не може бути, оскільки його мета — знищення України

Фото: Європейська Солідарність
Фото: Європейська Солідарність

Відповідаючи на запитання щодо переговорів лідера Туреччини Ердогана з путіним, Порошенко зазначив: «зараз роль медіатора майже нездійсненна, тому що неможливо шукати компроміс, коли путін хоче вбити нас, а ми хочемо жити. Ну де тут шукати компроміс? путін прийшов захопити всю Україну для того, щоб проводити війну проти всього демократичного світу. Бо це війна не проти України. Це війна проти нас усіх».

«Для нас принципово важливо, щоб ми зберегли проукраїнську і антипутінську коаліцію, яка була закладена під час зустрічі на базі в Німеччині в Рамштайні і яка вже має свої результати», — зазначив п’ятий Президент.

«Я маю величезний досвід співпраці з президентом Ердоганом протягом п’яти років моєї президентської каденції. Результатом цієї співпраці було рішення президента Туреччини про постачання нам унікальних безпілотних літальних апаратів „Bayraktar“, які відіграли величезну роль в перші місяці російської агресії, знищуючи колони наступаючих танків, бронетехніки, боєприпасів, логістики», — нагадав Порошенко.

Він також зазначив, що результатом співпраці з Ердоганом стало невизнання анексії Криму і підтримка суверенітету України, підтримка кримських татар, які складають основу корінних народів Криму.

«Результатом нашої співпраці з Туреччиною також було закриття Босфору для проходу російських воєнних кораблів, бо якщо б цього не було, небезпека російського десанту на Одеську і Миколаївську область була би значно вищою», — констатував Петро Порошенко.

«Зараз ця робота має бути продовжена, і я буду підставляти плече Зеленському скрізь, де він буде цього потребувати, щоб зробити Україну сильнішою. Безумовно, я розраховую на те, що Україна забезпечить тверду позицію нашого друга і партнера Ердогана на переговорах з тими, з ким він вважає за потрібне, в тому числі і з путіним. Можливо, вони забезпечать безпеку щодо експорту українського виробництва, і це має бути не лише зерно», — наголосив Порошенко.

«Я не розумію, з якого переляку сьогодні росія може перевіряти, перешкоджати, впливати, перетворюючи торгівлю, енергетику, економіку на інструменти своєї зброї. Ми ні в якому разі не можемо сприймати мову шантажу, яку використовує путін. Якщо путін не зніме чорноморську блокаду портів України, то ми безумовно маємо запровадити додаткові санкції щодо зупинки кораблів, які вивозять російський експорт, аж допоки не буде знята блокада українських портів», — вважає Петро Порошенко.

Схожі новини