Нацбанк скасував ліміти на розрахунки фізичних-осіб волонтерів

  • 06.08.2022, 12:30
  • 311

Національний банк з 6 серпня зняв ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих карток за кордоном для купівлі товарів військового призначення

Фото із відкритих джерел
Фото із відкритих джерел

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Відтак, ліміти не застосовуватимуть за умови дотримання одночасно таких вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізособи, а обсяг операцій за рахунками перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до введення ліміту;
  • подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;
  • надання орієнтовної вартості товару та термінів виконання замовлення;
  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери-фізичні особи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Аби упередити зловживання цим рішенням НБУ, банк може відмовити в операціях обсягом понад 100 тис грн, якщо матиме інформацію з відкритих джерел щодо недобросовісної діяльності волонтера.

Також регулятор передбачає рації до переліку товарів військового призначення, для придбання яких можна купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті).

Також регулятор ослабив валютні обмеження, зважаючи на потреби бізнесу. Так, банки можуть продавати валюту юридичним особам та ФОПам із зарахуванням на поточний рахунок клієнта для подальшого використання валюти на витрати за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном.

Йдеться про відрядження працівників за кордон (лише для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро) на одного співробітника та витрати проживання та транспорт (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

Розрахунки валютними картками можуть здійснювати без обмежень.

Також обмеження на розрахунки за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку-юросіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.