«Це була звичайна ніч, але зовсім незвичайний ранок: ми одразу прийняли бій», – прикордонник Артем про початок вторгнення рф
- 02.08.2022, 23:45
- 740
Уночі 24 лютого офіцер спостерігав за ділянкою кордону на «Великій Писарівці» (Сумщина), яка першою прийняла бій під час підлого вторгнення росії в Україну
Артем розповідає, що о 4:30 пункт пропуску «Велика Писарівка» почали «накривати» стрілецькою зброєю, гранатометами. Водночас з росії почала рухатися велика колона ворожої техніки: БРДМи, УАЗи та інші бойові машини без відповідних знаків розрізнення та надписів. Прикордонники одразу прийняли бій. Він був складним.
«Зважаючи на темний час доби, ми не розуміли скільки ворогів, і для чого вони здійснюють обстріл наших позицій. Утім, коли стало відомо, що обстрілу піддалися прикордонні підрозділи по всій ділянці кордону, зрозуміли — відбувається повномасштабне вторгнення російських збройних сил в Україну. Ворог переважав і в бронетехніці, і в особовому складі», — згадує офіцер.
Сили, які на той час знаходилися в пункті пропуску, були недостатніми аби стримувати ворожу навалу противника. прикордонникам довелося відійти для з’єднання з іншими силами підрозділу аби зайняти оборону у визначеному районі та, що найголовніше, зберегти особовий склад.
Уже через декілька днів, 1 березня, передова група прикордонників спільно з підрозділами Збройних сил України повернулася на лінію державного кордону України на ділянці відповідальності підрозділу «Велика Писарівка». Досить потужною була допомога місцевого населення. Люди розповідали, де знаходиться ворог, чи є регулярні війська на нашій території, де підбита ворожа техніка тощо.
«Перед прийняттям рішення про вибиття ворога на цьому напрямку, величезну роботу та ряд успішних операцій провели військовослужбовці 93 бригади „Холодний яр“. Коли ми разом з бійцями ЗСУ зайшли у Велику Писарівку, ворог вже відійшов на територію рф, однак під час відходу постійно піддавав селище обстрілам», — розповідає Артем.
Він акцентує, що в умовах бойових дій дуже важливою є злагодженість між усіма службами й силовими структурами. Раніше на підрозділи, які наразі входять до складу сил Оборони, покладалися різні завдання. Для прикордонників головним було охороняти державний кордон України, себто перевіряти лінії держкордону, здійснювати прикордонний контроль в пунктах пропуску. На підрозділи Збройних сил Україні покладаються свої завдання, і, відповідно, вони мають інше озброєння, бронетехніку та зброю.
«Наразі ми утримуємо визначену ділянку державного кордону. Характерних дій противника щодо наступу на населений пункт Велика Писарівка немає, але ворог постійно здійснює обстріли на цьому напрямку. На нашій ділянці ворог використовує ствольну та реактивну артилерію, міномети. Останнім часом ще й ударні коптери для скидання вибухових пристроїв. Також для пуску ракет росіяни використовують вертольоти зі своєї території. Вони не порушують повітряний простір України, бо бояться бути враженими та збитими на нашій території», — продовжує свою розповідь прикордонник.
На думку Артема, росіяни пішли війною на Україну, бо розуміють: наша держава почала рухатися вперед, розвивається, має свої традиції, культуру. Північні сусіди не можуть це адекватно сприйняти: на їхній варварський погляд, треба всі ці напрацювання зруйнувати.
Утім прикордонник, як і всі його побратими, знає: перемога обов’язково буде! Ми змусимо ворога піти з нашої землі й відродимо Україну, відбудуємо, відновимо, укріпимо і заживемо щасливо у рідній заможній Державі.