«У війну найважче бачити заплакані очі дітей» – поліцейський Сумщини Володимир Малікін

  • 02.08.2022, 07:19
  • 336

Майор поліції з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України займався евакуацією цивільного населення, розвозив гуманітарну допомогу до окупованих територій, спільно з військовими затримав російського окупанта, який розстріляв пенсіонера

«У війну найважче бачити заплакані очі дітей» – поліцейський Сумщини Володимир Малікін

«Окупанти прийшли в Охтирку 24 лютого. Я перебував на чергуванні. Вже після обіду в місті почалися активні бойові дії. Збройні сили та сили територіальної оборони вели бої на вулицях міста, розбивали ворожі колони. Місто вже було оточене — і ми прийняли рішення об’єднатися зі Збройними силами. Прибули до командира і поступили до нього в підпорядкування. Ми забезпечували супровід людей, які виїжджали. Чоловіки залишалися боронити місто, а жінки з дітьми евакуйовувалися, залишаючи все, що в них було», — пригадує Володимир Малікін.

Для забезпечення безпеки поліцейські організували спільні патрулі, виставили на вулицях блокпости, зробили пересувні маршрути спільно з теробороною. Крім цього, залучили служби таксі, активістів та громадськість для кращої взаємодії та збору інформації в єдиному центрі.

Володимир Малікін цілодобово був на службі, навіть не мав часу, щоби побачитися із сім’єю. Він надавав допомогу громадянам евакуюватися й робив усе можливе, щоби зберегти життя кожного. У ті важкі дні співробітник Охтирського районного відділу поліції разом з колегами ходив по домівках, роз’яснював людям, як діяти у різних ситуаціях.

25 лютого був обстріляний артилерією та «градами» один із найбільших спальних районів міста.

«Коли моя родина перебувала вдома, один зі снарядів прилетів на подвір’я біля балкона, вікна в помешканні були пошкоджені. Але мою сім’ю це не злякало: вони вирішили залишитися зі мною — дружина, діти, батьки», — розповідає поліцейський.

За його словами, можна до всього призвичаїтися, але найважче бачити заплакані очі дітей: «Заплакані очі, перелякані… Ти бачиш, як діти стають дорослішими. Коли найбільше бажання у них — мирне небо, а не якась іграшка чи цукерка».

Після звільнення Охтирки і Тростянця працівники поліції проводили пошукові заходи для затримання військових російської армії, які переховувалися у лісах і селах. І майору поліції Малікіну спільно з колегами вдалося затримати російського військовослужбовця Вадима Шишимаріна, який із автомата застрелив пенсіонера в селі Чупаховка — чоловік повертався додому на велосипеді і не ніс жодної загрози. Наразі суд уже виніс вирок росіянину, визнавши його винним у порушенні законів та звичаї війни: він отримав довічне позбавлення волі.

«Війна з російським агресором показала дуже велику єдність українського народу як у місті, так і в країні в цілому. Тому я впевнений, що Україна переможе і ми неодмінно станемо великою та успішною державою», — це девіз роботи поліцейського, тож він разом із колегами щодня наближає нашу Перемогу.

Схожі новини