Блінкен поговорить із лавровим щодо анексії українських територій, - Держдеп

  • 29.07.2022, 10:15
  • 454

Держсекретар США Блінкен планує передати російському міністру лаврову "жорсткий меседж" про неприпустимість анексії нових територій України, а також про наслідки доя росії

Блінкен поговорить із лавровим щодо анексії українських територій, - Держдеп

Про це пише Укрінформ.

«Держсекретар хотів би передати дуже жорсткий меседж про наше занепокоєння, що росія може силою анексувати частини суверенної території України», — наголосив представник Держдепу.

Він зазначив, що з москви продовжують надходити дуже тривожні заяви, зокрема — з боку особисто міністра лаврова про «розширення географії» планів рф на території поза окупованим Донбасом.

«Ми вважаємо, що буде раціонально для міністра лаврова почути напряму від держсекретаря Блінкена меседж, що анексія за допомогою сили стане цілковитим порушенням Статуту ООН і міжнародного права та спричинить величезну ціну (для росії — ред.) і наслідки з боку більшої частини світу», — повідомив представник Держдепу.

Прайс додав, що запланована розмова Блінкена з російським міністром — це не переговори щодо України, а також у жодному разі — не повернення до «бізнесу як зазвичай» з росією.

«Це робиться для України, яка має зустрітися (за столом переговорів — ред.) з росією», — пояснив представник Держдепу.

Він вважає, що «українські партнери дуже чітко дали зрозуміти, що вони готові й повністю усвідомлюють, що агресія рф зрештою припиниться, і вона має бути завершена шляхом діалогу та дипломатії».

Також він, додав Прайс, росія не демонструє жодних ознак зацікавленості в активному й конструктивному діалозі й дипломатії.

Фото із мережі

Схожі новини