"Командир бригади зустрів свою смерть на війні, в наступі на ворога. Така доля воїна"

  • 26.07.2022, 15:53
  • 584

Порошенко вшанував пам’ять командира 28-ї бригади Віталія Гуляєва та його побратимів, які загинули на фронті

"Командир бригади зустрів свою смерть на війні, в наступі на ворога. Така доля воїна"
"Командир бригади зустрів свою смерть на війні, в наступі на ворога. Така доля воїна"

У Військовій академії Одеси відбулася церемонія прощання з командиром 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу Віталієм Гуляєвим та іншими офіцерами, які загинули на Миколаївщині, звільняючи південні рубежі України від російських окупантів.

«Горе, яке з родиною поділяє вся Україна, величезне. Єдине, що ми маємо пообіцяти, що ці нелюди, зрадники, які наводили ракети на точку проведення операції, бойових дій, будуть знайдені. Сьогодні це обіцяли усі військові — що ми безумовно помстимося, за ці смерті нелюди заплатять», — сказав Петро Порошенко, який разом із сотнями побратимів полковника Гуляєва взяв участь у прощанні.

«Віталій Гуляєв і бійці 28-ої героїчної доклали неймовірних зусиль для того, щоб захистити Одесу з початку агресії, зупинити на миколаївському напрямку і зараз мати унікальну роль і місію контрнаступу по звільненню Херсона, принаймні по Правобережжю», — підкреслив п’ятий президент України.

«Бійці назавжди запам’ятають свого легендарного командира, полковника, мого товариша Віталія. Я дуже сподіваюся, що і народ України буде про нього постійно пам’ятати, і влада Одеси», — додав Порошенко.

Як відомо, Петро Порошенко пропонує перейменувати одну з одеських вулиць на честь полковника Гуляєва.

Також Порошенко повідомив, що звернеться до влади Сумщини, і зокрема міста Шостка, звідки був родом комбриг, з пропозицією назвати вулиці на честь героя.

«Бо саме на честь таких героїв вони мають бути перейменовані. І саме таких маємо пам’ятати», — зазначив Порошенко.

Віталій Гуляєв служив в армії з 1995 року. Він мав унікальне почуття обов’язку, здатися для нього було немислимо. У 2014 році командир Гуляєв був серед тих, хто першим, знизу, на рівні роти, батальйону, бригади почав створювати нову Українську Армію.

«Так наші долі і наші місії перетнулися. Нас зблизила спільна велика справа. У 2014−2019 роках нашими спільними зусиллями зростала і міцніла наша Армія, разом з нею зростав і військовий талант Віталія Гуляєва», — згадує Порошенко.

За його словами, у перші дні широкомасштабного вторгнення військові уміння та талант Віталія Гуляєва яскраво проявився.

«Переконаний, що історики колись назвуть одним з поворотних моментів війни блискучий розгром ворожого десанту біля Коблевого. Бригада імені Лицарів Зимового Походу і її командир показали справжнє лицарство 21 століття», — наголосив п’ятий президент.

«Командир бригади зустрів свою смерть на війні, в наступі на ворога. Така доля воїна. Це тяжка втрата для бригади і для ЗСУ. Такі, як він, тримають на своїх плечах Армію, а значить і Україну. І наш обов’язок тепер — зберегти пам’ять про полковника Гуляєва. Але найголовніше, що ми можемо зробити на честь героя — завершити його справу, підготуватися до контрнаступу і звільнити від ворога нашу землю», — говорить Петро Порошенко.

Схожі новини