рашисти не змінили темп просування після оперативної паузи, – аналітики

  • 22.07.2022, 10:40
  • 355

російські війська не змогли відновити темп просування після виходу з оперативної паузи

рашисти не змінили темп просування після оперативної паузи, – аналітики

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Війська рф здійснили кілька обмежених і дуже локалізованих наземних атак 21 липня. Поточний російський оперативний темп істотно не відрізняється від того, який був під час офіційно оголошеної оперативної паузи між 7 і 16 липня.

росіяни продовжували здійснювати незначні атаки протягом цього часу на північний захід від Слов'янська та навколо району Сіверська і Бахмута, не захопивши жодної значимої території.

З 16 липня вони продовжували локальні атаки на схід від Сіверська, а також на схід і південь від Бахмута; станом на 21 липня вони не досягли значних територіальних успіхів у цих районах.

російське угруповання на північний захід від Слов’янська фактично здійснило менше наземних атак уздовж кордону Харківської та Донецької областей, ніж це було під час офіційної оперативної паузи. Відсутність успішних наземних атак за межами районів Слов’янська, Сіверська і Бахмута узгоджується з оцінкою ISW про те, що російський наступ, ймовірно, закінчиться без захоплення Слов’янська чи Бахмута.

Інститут, посилаючись на зібрані дані, припускає, що російські війська, ймовірно, продовжуватимуть використовувати свої резерви низькоточних радянських систем зброї, але рішучість цих ударів, порівняно з ударами українських HIMARS, залишиться обмеженою.

Основні висновки аналітиків ISW:

  • Поточний російський оперативний темп суттєво не відрізняється від темпу російських наступальних операцій під час офіційної російської оперативної паузи, і російські сили навряд чи зможуть зайняти значні позиції в найближчі тижні.
  • росія, ймовірно, використала 55−60% свого резерву високоточної зброї.
  • російські війська продовжували обмежені наземні атаки на схід від Сіверська та південніше Бахмута.
  • Окупанти здійснили невдалий наступ на північ від Харкова.
  • російські війська здійснили обмежений наземний удар у Херсонській області.
  • Ймовірно, російські війська зберігають обладнання на об’єктах Запорізької АЕС для захисту від українських ударів.
  • У Мурманській області рф формується добровольчий батальйон.

Фото із мережі

Схожі новини