росіяни перестали випускати місцеве населення з Мелітополя

  • 13.07.2022, 16:19
  • 359

Про ситуацію в місті розповів міський голова

росіяни перестали випускати місцеве населення з Мелітополя

ЗСУ знищили велику кількість техніки та особового складу в Мелітополі: росіяни планують наступ.

«За останні два тижні ситуація стала напруженішою. Наші захисники не дають спокійно жити рашистам — з рейок зійшов вантажний потяг окупантів, був підірваний залізничний міст та знищена військова частина окупантів. З цього дня росіяни чітко розуміють, що в Мелітополі їм не вижити. А вчора ЗСУ знешкодили ще одну базу окупантів, поблизу селища Мирне. Для людей в окупації — це радісні новини, але разом з тим окупанти продовжують тиск. Саме вчора один із найманців окупантів, якого вони поставили керувати медициною, зібрав людей та наказав підготуватися до наступу», — заявив Іван Федоров, міський голова Мелітополя.

Від учора росіяни перестали випускати місцеве населення з Мелітополя. Якщо раніше до Запоріжжя щодня виїздило 300−400 машин на добу. З Мелітополя вчора змогло виїхати лише 30 автівок.

Окупанти примушують дітей йти до школи за російською програмою

МОУ планує онлайн навчання на окупованих територіях.

«У місті Мелітополі було 2800 співробітників відділу освіти. Погодились співпрацювати з окупантами 260−270 людей. Чіткої кількості немає, бо дехто погодився працювати на окупантів, але коли отримали першу російську заробітну плату, виявили бажання повернутися в українську систему освіти», повідомив міський голова.

«Варто також зазначити, що з цих людей переважна більшість — технічні працівники, а не освітяни. Я б рекомендував батькам не відпускати дітей до російських шкіл — це небезпечно. Ми чітко бачимо по тих терактах, які робила росія в Україні, діти і жінки для них нічого не означає. Тому, ми намагаємось налаштувати процес, щоб освіта була в онлайн форматі», — сказав Іван Федоров.

Наразі відомо, що понад 40% школярів виїхало з Мелітополя, але 60% дітей бажають продовжувати онлайн навчання за українською програмою.

Що стосується зв’язку, то окупанти змушують переходити громадян на користування послугами російських операторів. Звісно, такий зв'язок ненадійний та прослуховується окупантом. Тому, люди використовують ВПН для того, щоб зв’язуватись з родичами в Україні. Але люди старшого покоління не можуть користуватися такими цифровими послугами.

В місті виникає проблема з препаратами для крові та самої донорської крові

За допомогою волонтерів на окуповану територію вдається доставити медичні препарати. Проблема виникає з препаратами для крові та самої донорської крові.

«росіяни відкривають всі бокси і ми не можемо дотримати температурного режиму, який необхідний для цих препаратів», — розповів він.

Також очільник Мелітополя розповів, що на окупованій території продукти в 3−4 рази дорожче. Ті овочі та фрукти, які вирощують самостійно — дешеві, бо пропозиція більша, ніж попит, але інші продукти харчування — дуже дорогі. А люди в окупації сидять без роботи і без грошей.

Схожі новини