Окупанти на тимчасово захоплених територіях Запоріжжя продовжують викрадення українського зерна

  • 11.07.2022, 11:35
  • 354

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупанти намагаються поновити вивезення українського зерна

Окупанти на тимчасово захоплених територіях Запоріжжя продовжують викрадення українського зерна

Для організації процесу було створено так звану «ГУК» (рос. — Государственная унитарная компания). Її діяльність безпосередньо контролює колаборант Євген Балицький — колишній народний депутат, депутат Запорізької облради від забороненого «Опозиційного блоку». Наразі — призначений окупантами «керівником регіональної окупаційної адміністрації на Запоріжжі».

Для створення діючої інфраструктури вивезення зерна, колаборанти «націоналізували» (захопили) припортовий елеватор підприємства «Нова хортиця» у Бердянську, завантажувальний комплекс підприємства «Аскет Шиппінг» у порту Бердянськ, елеватори підприємств «Кернел», «Оптімус» та інших зернотрейдерів.

«ГУК» встановлені закупівельні ціни на сільгосппродукцію: пшениця фуражна — 6000,00 рос.руб., пшениця продовольча — 9000,00 рос.руб., ячмінь — 7000,00 рос.руб. за 1 тону. Сільгоспвиробників така ціна категорично не влаштовує, тож вони намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховища. За відсутності вільних сховищ — в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

Перше судно під загрузку має прибути 10 липня. 17 липня очікується прибуття судна «ZHIBEK ZHOLY», яке вже вивозило крадене зерно з Бердянська.

З метою додатково тиску на місцеве населення Євген Балицький заявив, що жителі можуть бути поділені на тих хто підтримує РФ та залишаться в своїх домівках, та інших, які мають виїхати з території регіону.

Схожі новини