НАТО надає Україні допомогу, - заступник генсека

  • 27.06.2022, 11:25
  • 361

Заступник генсека НАТО відповів на критику про недостатню допомогу Альянсу

НАТО надає Україні допомогу, - заступник генсека
НАТО надає Україні допомогу, - заступник генсека

Заступник генсека НАТО Мірча Джоане не погоджується з критикою про те, що НАТО недостатньо допомагає Україні.

Він вважає, що допомога партнерів — це і є допомога Альянсу.

Його цитує «Європейська правда».

«У нас у НАТО є згода про „розподіл ролей“. Альянс як такий надає Україні нелетальну допомогу, а держави-члени — летальну зброю. Зрештою, що важливіше для вас самих: цей розподіл, чи вам цікавий кінцевий результат, тобто — надана Україні допомога? Тому я раджу друзям у Києві сприймати нашу допомогу загалом», — наголосив Джоане.

Щодо нелетальної допомоги, то йдеться про паливо, засоби хімічного, біологічного та ядерного захисту, підтримку в кіберпросторі, боротьбу з дезінформацією, підтримку стійкості України, а також навчання для українських військових, що відбувалися після 2014 року.

«Звичайно, ми всі аплодуємо та неймовірно захоплюємося сміливістю ваших солдат. Але один з компонентів їхнього успіху на полі бою — це те, що їх навчили бою за стандартами НАТО! Це робив і Альянс як організація, і окремі союзники — канадці, британці, американці, поляки, румуни тощо. Нинішня настільки успішна діяльність ЗСУ — це комбінація героїзму та винахідливості. Ми справді бачимо багато класних військових рішень з їхнього боку. Але це — як раз ті рішення, які відповідають натівському стилю, які стали можливі завдяки тим підходам до командування, яким ми вас вчили. І це допомагає Україні!», — вважає заступник генсека.

Джоане зазначив, що Україна може розраховувати також на поступовий перехід на зброю західних зразків, бо резерви її радянських запасів вичерпуються, і НАТО також вплине на це.

Мірча Джоане сказав, що союзники зумисно розподілили ролі так, аби зустрічі «формату Рамштайн» для підтримки України зброєю координували не через Альянс.

«Коли ми узгодили такий розподіл завдань — Альянс працює з нелетальними засобами, а союзники надають Україні військову підтримку — це рішення було навмисне. НАТО — це організація, на якій зав’язані ризики, і ми маємо найретельніше уникати ескалації та можливості війни між росією та НАТО, яка не буде корисною нікому. З повагою до України, але наше завдання номер один — це захист мільярда людей, що живуть на просторі НАТО. Але я нагадаю, що нещодавня зустріч контактної групи з підтримки України, тобто „у форматі Рамштайн“, проходила тут, у штаб-квартирі НАТО, перед міністерським засіданням Альянсу», — зазначив він.

Мірча Джоане додав, що це має і додаткові переваги, оскільки дозволяє уникати зайвої бюрократії, а швидкість зараз важлива для України.

«Що для вас важливіше — отримати від нас те, що треба? Чи важливо, хто з нас що робить? Я думаю, що головне — отримати швидку та ефективну підтримку у війні України проти росії», — додав він.

Фото із мережі

Схожі новини