Міноборони розповіло, скільки військ білорусі зосереджено на кордоні з Україною

  • 21.06.2022, 15:31
  • 518

На кордоні України та білорусі у Брестській та Гомельській областях знаходиться до семи білоруських батальйонів. А це близько 3,5-4 тисяч солдатів

Міноборони розповіло, скільки військ білорусі зосереджено на кордоні з Україною

«Треба розуміти, що там (на українсько-білоруському кордоні — ред.) є російські війська. Не скажу їхньої кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартовані. Враховуючи, що сьогодні білоруська сторона надає рф всю логістику, можливий варіант, що росіяни зможуть досить швидко перекинути на територію білорусі якісь додаткові резерви і, можливо, підготувати наступ, але до цього треба готуватися. Поки що ми цього поки не бачимо», — розповів речник Міноборони Олександр Мотузяник в ефірі телемарафону.

За його словами, станом на зараз білоруська армія налічує понад 60 тисяч осіб і буде збільшена майже на 20 тисяч у зв’язку зі створенням південного оперативного командування.

Загроза білорусі

Мотузяник зазначив, що загроза з білоруської сторони ніколи не спадала, але для того, щоб з території цієї країни знову розвинути наступ, потрібно створити потужне наступальне угруповання.

«Ми це вже бачили в перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Саме через недружні дії білорусі росія так швидко опинилася на околицях Києва. Але тоді було створено дуже потужне угрупування. Зараз такого угруповання ми не бачимо», — каже речник Міноборони.

Він також додав, що дії ворога змушують українську сторону тримати війська на кордоні з білоруссю.

«Така російська тактика станом на сьогодні — основний удар Луганщина, Донеччина, решта — постійні обстріли, відволікання нашої уваги, сковування дій наших підрозділів. У такий спосіб вони примушують нас тримати там війська. Ми чудово розуміємо: щойно ми звідти заберемо підрозділи, вони (загарбники — ред.) можуть здійснити повторний наступ. У найближчій перспективі ми цього не бачимо, проте ми вимушені укріплювати цей напрямок», — резюмує Мотузяник.

Фото з мережі

Схожі новини