Передплата 2024 «Добре здоров’я»

На фронті - сучасні методи операцій поранених: «зшите серце», лапароскопія

Після перемоги планують оприлюднити інформацію про всі медичні подвиги військових лікарів

На фронті - сучасні методи операцій поранених: «зшите серце», лапароскопія
На фронті - сучасні методи операцій поранених: «зшите серце», лапароскопія

Хірурги, які нині працюють на фронті, не мали досвіду роботи з бойовими травмами, які завдає сучасна зброя. Такого досвіду не мають навіть країни, які ведуть війни у світі. Однак, українські військові хірурги застосовують методики, щоб врятувати життя військовослужбовців. В одному з польових шпиталів військові хірурги провели операцію із застосуванням новітніх методик — лапароскопії і кольпоскопії.

Про це повідомив на брифінгу у Києві головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк.

За його словами, випадки унікальних операцій, які трапились в зоні бойових дій, пов’язані з тим, що лікарі почали використовувати сучасні інвазивні втручання.

«Маємо кращі результати у діагностиці та лікуванні, — каже пан Гуменюк. — В один із шпиталів поступив військовослужбовець з вогнепальним пораненням, вогнепальним осколковим пораненням плеча, пошкодженням нирки. Особисто прийняв рішення застосувати сучасну методику лапароскопії. Ми виконали цю операцію. Вже через день пацієнт самостійно підіймався. А на його животі було лише кілька проколів. Ми побачили високу ефективність цих сучасних методів — лапароскопія і кольпоскопія. Наші інструктори пройшли відповідну підготовку, дотримуються всіх стандартів „золотої години“, щоб вчасно і правильно доправити пораненого з поля бою до польового шпиталю. Але характер сучасних бойових травм надзвичайно складний».

Про «зшите серце»

«Коли йде поранення серця, наші хірурги виконують реанімаційну торакотомію, зупиняють кровотечу та зшивають пошкоджені ділянки серця, — каже пан Гуменюк. — Маємо декілька випадків порятунку наших бійців саме з такими травмами. Після перемоги плануємо оприлюднити інформацію про всі медичні подвиги військових лікарів».

Схожі новини