Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Львівські медики видалили уламок снаряду із легень юнака

  • 15.06.2022, 15:20
  • 717

4-сантиметровий уламок снаряду потрапив у праву легеню 13-річного Святослава під час обстрілу Лисичанська

Львівські медики видалили уламок снаряду із легень юнака
Львівські медики видалили уламок снаряду із легень юнака

9 травня росіяни святкували «день пабєди». Мама, батько та син саме поверталися від бабусі із міста у свій приватний будинок на околиці, та потрапили під обстріл.

Святослав отримав мінно-вибухове поранення: уламок потрапив у шию над правою ключицею, пройшов через усю легеню і зупинився над діафрагмою у нижніх сегментах правої легені.

Мама, молодша медична сестра місцевої Лисичанської лікарні рукою затулила рану сина та надала першу допомогу. Швидкою їх забрали до лікарні у Бахмут. А потім — у реанімаційному вагоні медичного потяга привезли у Лікарню Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Операція була складною: через розташування уламку виникала загроза видалення легені або сильної кровотечі. Відтак, через мінідоступ лікарі медоб’єднання Дмитро Грицак та Юрій Король видалили сформовані згустки та уламок. Кровотечу вдалося зупинити. Попри усі ризики легеню вдалося врятувати.

Через кілька днів після операції Святослава перевели у загальну палату. Тепер йому можна виходити на вулицю. Він дуже чекає, коли лікарі нарешті дозволять займатися спортом.

Та найбільше хлопець мріє, щоб його родина нарешті об’єдналася: старший 28-річний брат із Боярки на Київщині безвісти зник, сім’я не втрачає надії відшукати його, середній, 25-річний — у Києві, а батько — у Лисичанську, зв’язок із ним зник ще у день поранення хлопчика.

Святослав уже міркує, як відновити пошкоджений будинок та доробити ремонт у своїй кімнаті, куди так і не встиг переїхати.

Фото із соцмереж Першого медичного об’єднання Львова

Схожі новини